Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ)

Нагородження іменною зброєю футболістів виглядає безглуздо
Depo.Життя
24 березня 2016 22:00
ФОТО: depo.ua
Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ)
Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ)

Вчора стало відомо, що президент України Петро Порошенко в листопаді 2015 вручив іменні пістолети дев'ятьом футболістам: динамівцям Олегу Гусєву, Євгену Хачеріді і Андрію Ярмоленку, шахтарям Андрію П’ятову і В'ячеславу Шевчуку, дніпровцям Руслану Ротаню і Андрію Федецькому, гравцям збірної Євгену Селезньову та Анатолію Тимощуку, а також президенту Федерації футболу України Андрію Павелку та тренеру збірної Михайлу Фоменку.

Питання про те, чи варто дозволити українцям купувати вогнепальну зброю для особистого захисту – спірне, але всі погоджуються в тому, що перш ніж озброюватися людина має довести, що вона, так би мовити, в адекваті.

Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ) - фото 1

Звісно ж, спортсменів перевіряють на вживання наркотиків та різних допінгів. Проте, знаєте, коли подивишся на вчинки деяких футболістів, здається, що зброї їм краще не мати. 

Мілевський, про пиятику якого преса пише частіше, ніж про спортивні здобутки, б'є тачки немов яйця на Великдень. В 2013 році п'яний Артем розбив свою Ferrari на об'їзній дорозі Газіантепу. Поліція виявила в крові гравця 1,31 проміле алкоголю.

У 2009 році Артем розбив Maserati за 220 тисяч доларів. Світлин із нетверезим Мілевським у нічних клубах чи із Мілевським з похмілля - купа. 

Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ) - фото 2

Хоча навіщо так далеко (аж в до Румунії) ходити. Олександр Алієв у лютому був затриманий поліцією за побиття дружини. Зазначається, що футболіст при цьому був п'яним. Хоча сам Алієв все заперечує.

Але питання в цьому випадку не до спортсменів. Питання в тому, нащо футболістам пістолети?

Зрозуміло, коли іменною зброєю нагороджують міліціонера, прикордонника, чи військового. Це логічно. А Фоменку пістолет нащо? Застрелитись, якщо збірна Євро 2016 програє? П'ятов зі стволом ворота захищатиме?

Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ) - фото 3

Крім жартів – правила придбання вогнепальною зброєю, як і ПДД, написані кров'ю. Не дарма там прописано, що власник має бути психічно здоровою людиною, має оздобити місце для зберігання зброї сейфом, має пройти навчання з користування зброєю, надати довідку про несудимість, отримати в наркологічному диспансері сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду, а в психоневрологічному диспансері – медичну довідку про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів.

Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ) - фото 4

Витримка з правил про порядок отримання дозволів на придбання та зберігання і носіння вогнепальної зброї. "Для отримання дозволу на придбання вогнепальної зброї, відповідно до пункту 12.2 Інструкції, до заяви подаються: медична довідка, довідка про вивчення матеріальної частини зброї та правил поводження з нею. При цьому, до надання дозволу перевіряється наявність судимостей та поведінка особи за місцем проживання". Ну як тут не згадати Мілевського?

Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ) - фото 5

Викликає оптимізм, що жоден з 9 футболістів, які отримали зброю, у скандалах, бійках та пияцтві помічені не були. Мабуть, в Порошенка і про процедуру, що передує отриманню вогнепальної зброї, у випадку із спортсменами потурбувалися.

Коли Порошенко озброїть лікарів, вчителів та письменників (ФОТОЖАБИ) - фото 5

Але загалом традиція нагороджувати цивільних "відзнакою вогнепальна зброя" це надлишок воєнного часу.

Давайте тоді нагороджувати пістолетами лікарів, вчителів, письменників, арбітрів.
Останнім, до речі, якась зброя для самозахисту може би і згодилася, бо їм від розбешак частенько дістається. В тому числі, від футболістів

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя