Кого не можна вітати з Днем Захисника України

14 жовтня - День захисника України, не має стати святом абикого, або продовженням радянського "23 февраля", тож обирайте адресатів правильно 

Кого не можна вітати з Днем Захисника Ук…

День Захисника України сьогодні ми відзначаємо вже вп'яте. Але досі хтось вважає це свято правонаступником "Дня защітніка отєчества", яке на пострадянському просторі перетворилося на день одарювання всіх, хто народився чоловіком. Вітати в такий день просто всіх, хто має чоловічу стать – значить викривляти саму ідею Дня Захисника України. І нівелювати величезну роль жінок в справі захисту України.

Вітань достойні бійці АТО/ООС та інші військові і правоохоронці, які не зрадили присязі. Ветерани Другої світової та УПА – й ті й інші боролися проти ворогів за свою рідну Україну. Співробітники оборонпрому і всі, хто працює на забезпечення потреб армії. Волонтери.

Разом із тим, не мають права на почесне звання Захисника України:

Аватари. Боєць-п'яничка – гірше сепара, впевнені військові. Від них в будь якому підрозділі більше лиха ніж користі, аватари пропивають берці і форму, гублять військове приладдя, цуплять все, що погано лежить. Чимало бійців загинуло чи було поранено за вини чергового пьяничкий якй заснув на посту.

Тож не вітайте з Днем захисника України аватара, навіть якщо воно б'є собі в груди та кричить, що "кров проливало".

Сепари. Відкритий ворог більше вартий поваги, ніж зрадник, який роками жив в країні, безкоштовно навчав в школі дітей, не трусився, що сина-строковика відправлять на війну (бо Україна на відміну від Росії так не робила), користувався пільгами і розмовляв своєю мовою, а потім продався за російські рублі та обіцянки.

Навіть якщо воно – латентний сепар, не агітує за Путіна і сидить тихо (читай – тихо ненавидить Україну), все одно не вітайте. Взагалі ні з якими святами, пов'язаними з державою. Зрадник не має права бути громадянином якоїсь держави.

Військові-чинуші. Є в армії чиновники – цілком порядні, трудящі люди, які намагаються покращити життя військових на передовій, розробляють та просувають нову форму, пайки, б'ються з армією бюрократів, просуваючи нові норми і правила. Вони готові пересваритися з усіма, тільки б солдати їли нормальні харчі, вчасно отримували дрова, намети та паливо і їм в голову не прийде красти армійське майно.

А є чинуши, які про солдатів згадують тільки коли треба виконати наказ, щоб потім він, чинуша, готував нову дірку на кителі під орден. Цим людям начхати на інтереси фронту і те як буде краще, їхня мета – щоб на папері все було красиво, командування ними задоволене, вчасно присвоювали чергове звання і давали премію. Дорости спокійно до підполковника чи генерала і піти на пенсію. Чесних чиновників вони бояться та ненавидять і усіляко їм заважають, щоб не лізли в їхні темні справи.

Це захисники не України, а свої інтересів.

Перевертні в погонах. І це не обов'язково ОПГ за участю міліціянтів. Поліцейський, який лінується складати протокол, коли у вас вкрали телефон, чи вимагає хабар від водія – такий самий перевертень, бо замість охороняти він сам краде

Називати таких людей захисниками недоречно.

Корупціонери. Якщо людина краде, а саме цим, за великим рахунком, корупціонери і займаються, єдине привітання для неї – це мішок сухарів у тюрму. Не вітайте корупціонерів ні з чим, крім "чістосердечного прізнанія" і взагалі не зрозуміло, що ви досі робите в компанії злодія.

Батьки, які покинули своїх дітей. Якщо чоловік розлучився не тільки з жінкою, а й зі своїми дітьми, не відвідує їх, не забирає до себе і ніяк про них не турбується – ніякий він не чоловік і тим паче не захисник.

Так само як і жінка, яка кинула своїх дітей напризволяще і не турбується про них. Якщо людина не хоче подбати про власних дітей, кому вона може бути захисником?

Диванні патріоти. Допомогти українській армії можна навіть якщо ви живете дуже бідно. Завжди можна пожертвувати не речі чи гроші, а свій час: почергувати у волонтерському пункті, допомогти плести сітки, приготувати щось із кулінарною сотнею чи провести збір непотрібних речей серед своїх знайомих, а потім здати їх на переробку і отримати кошти.

Можна принаймні не купувати російські товари, щоб на ваші гроші не фінансували кремлівські військові кампанії. Можна не поширювати фейки і не підігрувати російській пропаганді. Не голосувати за прокремлівські партії.

В іншому разі, не називайте цю людину захисницею чи захисником.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"