"Клятий раціоналіст" - про коронавірус, шарлатанів-діагностів і посилки з Китаю

Артем Албул –  автор ютуб-каналу "Клятий раціоналіст", популяризатор науки та научпоп-блогер, який розвінчує фейки стосовно медицини, лікування, здоров`я та хвороб

"Клятий раціоналіст" - про коронавірус,…

Як каже сам Артем, він не претендує на істину у останній інстанції, але спирається виключно на наукові дані, здорову логіку, раціональний підхід та просто обожнює до всього докопуватися. І дуже часто таки виявляється правий!

До речі, матеріали Албула неодноразово виходили й на сторінці в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, а самого Артема часто запрошують виступати на профільних заходах.

Під час прямого ефіру Depo.ua в проекті DePoговорити Артем Албул спростував чимало міфів, які досі є у вжитку в нашому суспільстві.

2.25 – Міф про те, що ми всі скоро помремо від коронавірусу. Чого насправді варто боятися і як захищатися.

12.52 – Міф про те, що вакцинація – геноцид.

18.56 – Міф про шкідливість фтору у зубних пастах.

23.12 – Міф про страшні наслідки хрустіння пальцями.  

26.52 – Міф про обов`язкове для здоров`я поглинання 2 літрів води на день.

30.26 – Міф про тотальне "отруєння" бісфенолом А води, що довго зберігається у пластику.

31.28 – Міф про чарівну силу пантенолу проти опіків.

34.53 – Міф про відсторонення наукової медицини від реального життя.

40.47 – Міфи і реальність про діагностику за Фолем та гемоскануванням.

 

Про коронавірус

"Всі ми точно не помремо – це хороша новина. Погана новина в тому, що навіть уже з того часу, коли вийшло моє відео про коронавірус (27 січня), багато що змінилося. ВООЗ оголосило надзвичайну ситуацію для тих країн з низьким рівнем системи охорони здоров`я, де ще немає спалахів, щоб максимально підготувати ці країни на випадок, якщо вірус потрапить до них.  Україна не те щоб у верхній частині рейтингу, у нас немає специфічних тест-систем для визначення коронавірусу. Тому ми діємо за методом виключення: якщо є людина з певними симптомами, збирається певний матеріал і відправляється в лабораторію ВООЗ. Поки у нас немає таких випадків, сподіваємося, що і не буде. Дійсно є побоювання про те, наскільки ми готові, наскільки готові наші лікарні. Оголошена надзвичайна ситуація  - намагання мобілізувати ще більше внутрішні ресурси.

Найголовніша панічна атака у наших людей – щодо посилок з AliExpress. Мовляв, це чи не 100% розсадник вірусу. Насправді доволі швидко провели аналогії з попередником коронавірусу вірусом SARS і порахували скільки живе вірус поза межами живого організму, зокрема - на посилці. За той період, поки посилка приходить з Китаю до України, якщо навіть на неї чхнув хворий, вірус не передасться. Також в пекло фейків потрапили банани, через які, насправді, вірус не передається. То їжте спокійно банани – частину здорового раціону!

Джерело хвороби – точно не таємна лабораторія в Китаї, яка запустила вірус навмисне, аби заробити на вакцинах. І те, що він виник саме перед китайським Новим роком – точно збіг. Ми знаємо, що коронавіруси циркулюють у тваринному світі і як РНК-віруси швидко мутують, тому можуть періодично переходити на людину".  

 

А щодо теми коронавірусу, на "Клятому раціоналісті" вже є випуск свіжіший "Псевдонаука проти коронавірусу: фейкові вакцини, фуфломіцини та гомеопатія". Радимо подивитися.   

   

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme