ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Київський пам'ятник "Стіна Пам'яті" знищили через "анонімку"

Над пам'ятником "Стіни Пам'яті", який залили бетоном навесні 1982 року, працювали понад 13 років. За цей час проект намагались закрити тричі, а у 1982 році вирішили знищити через анонімне донесення

Depo.Життя
25 травня 2018 21:50
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив автор проекту, художник Володимир Мельниченко, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

"Робота всім подобалась, в Україні і в Радянському союзі у цьому плані робота була найкращою, такої більше не було, вона була найбільша. Трапилось так, що під час здачі трьох масштабних монументальних об'єктів — музею Вітчизняної війни, музею Леніна і Арки "Дружби народів" була "анонімка" на нас. І нам сказали, що ваш об'єкт став дуже великим, виник зовсім без коштів. Тому була "анонімка", — пояснив Мельниченко

За його словами, автори проекту працювали над "Стіною" 13 років. І за цей час проект намагались закрити тричі.

"Вперше це було у 1975 році, але тоді ми захистили і отримали багато схвальних документів від визначних організацій... Далі ми спокійно працювали до 1977 року. У 77-му році знову хтось щось сказав і приїхала заступниця міністра культури... Ми сказали, що все це затверджено Держбудом і вона вирішила не втручатись", — додав художник.

Нагадаємо, 19 травня у Києві показали відновлений фрагмент пам'ятника "Стіна Пам'яті". Презентація відбулась у рамках Третього Міжнародного фестивалю мистецтва "Kyiv Art Week".

"Стіна Пам'яті" була створена творчим подружжям авангардних художників Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. У 2010 році Ада Рибачук померла.

Технологія створення пам'ятника, вигадана його авторами, є унікальною, її назвали "об'ємний гобелен". "Стіна Пам'яті" на Байковій горі є частиною комплексу, який включає Київський крематорій, що також є унікальним проектом. Чи відновлять пам'ятник до кінця, залежить від рішення київської влади.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя