Київський пам'ятник "Стіна Пам'яті" знищили через "анонімку"

Над пам'ятником "Стіни Пам'яті", який залили бетоном навесні 1982 року, працювали понад 13 років. За цей час проект намагались закрити тричі, а у 1982 році вирішили знищити через анонімне донесення

Про це повідомив автор проекту, художник Володимир Мельниченко, передає Depo.ua з посиланням на "Громадське".

"Робота всім подобалась, в Україні і в Радянському союзі у цьому плані робота була найкращою, такої більше не було, вона була найбільша. Трапилось так, що під час здачі трьох масштабних монументальних об'єктів — музею Вітчизняної війни, музею Леніна і Арки "Дружби народів" була "анонімка" на нас. І нам сказали, що ваш об'єкт став дуже великим, виник зовсім без коштів. Тому була "анонімка", — пояснив Мельниченко

За його словами, автори проекту працювали над "Стіною" 13 років. І за цей час проект намагались закрити тричі.

"Вперше це було у 1975 році, але тоді ми захистили і отримали багато схвальних документів від визначних організацій... Далі ми спокійно працювали до 1977 року. У 77-му році знову хтось щось сказав і приїхала заступниця міністра культури... Ми сказали, що все це затверджено Держбудом і вона вирішила не втручатись", — додав художник.

Нагадаємо, 19 травня у Києві показали відновлений фрагмент пам'ятника "Стіна Пам'яті". Презентація відбулась у рамках Третього Міжнародного фестивалю мистецтва "Kyiv Art Week".

"Стіна Пам'яті" була створена творчим подружжям авангардних художників Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. У 2010 році Ада Рибачук померла.

Технологія створення пам'ятника, вигадана його авторами, є унікальною, її назвали "об'ємний гобелен". "Стіна Пам'яті" на Байковій горі є частиною комплексу, який включає Київський крематорій, що також є унікальним проектом. Чи відновлять пам'ятник до кінця, залежить від рішення київської влади.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme