Київські будівельники оголосили загальний страйк

Кілька сотень будівельників у вівторок, 23 лютого, на годину зупинять свою роботу і вийдуть на вимушений страйк

Так вони хочуть привернути увагу влади та правоохоронців до проблеми із постійними нападами "тітушок", які ламають паркани на будмайданчиках, зупиняють роботу будівельників та атакують забудовників, звинувачуючи їх у начебто незаконному будівництві.

Але насправді "тітушки" та політичні гастролери просто виконують замовлення, - переконані будівельники, які на прес-конференції в "Інтерфакс-Україна" у понеділок, 22 лютого, озвучили свої вимоги.

Так, будівельники вимагають від київської влади навести порядок із "тітушками", від правоохоронців – відкривати кримінальні справи за напади на будмайданчики, від Мінюсту – ліквідовувати громадські організації, чиї "активісти" вриваються на будівництво. Якщо влада їх не почує – обіцяють вийти під КМДА.

"Будівельник у день отримує менше грошей, аніж "тітушка" за годину "гастролей". Окрім того, працівники не отримують грошей за вимушений простій, а кожен день блокування будівництва - це відтягування термінів здачі об’єктів. Простій одного будівельника означає простій семи спеціалістів із суміжних галузей. А простій галузі це гальмування всієї економіки", - зазначив Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.

За словами будівельника Олександра Яроша, під час місцевих виборів-2015 політичні сили блокували будмайданчики за графіком.

"Як тільки у повітрі запахне виборами – відразу "активісти" знаходять "незаконні" будівництва. Для одних це фон для піару, для інших – можливість підзаробити. Але від їх нападів страждають у першу чергу трудівники – годувальники тисяч сімей", - заявив Ярош.

Будівельники нагадали, що за останні п’ять років об’єми будівництва у країні знизились на 44%. Нормативно-грошова оцінка землі збільшилась у 5 разів. Втричі зріс земельний податок.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя