Київські будівельники оголосили загальний страйк

Кілька сотень будівельників у вівторок, 23 лютого, на годину зупинять свою роботу і вийдуть на вимушений страйк
Depo.Життя
22 лютого 2016 13:43
ФОТО: depo.ua

Так вони хочуть привернути увагу влади та правоохоронців до проблеми із постійними нападами "тітушок", які ламають паркани на будмайданчиках, зупиняють роботу будівельників та атакують забудовників, звинувачуючи їх у начебто незаконному будівництві.

Але насправді "тітушки" та політичні гастролери просто виконують замовлення, - переконані будівельники, які на прес-конференції в "Інтерфакс-Україна" у понеділок, 22 лютого, озвучили свої вимоги.

Так, будівельники вимагають від київської влади навести порядок із "тітушками", від правоохоронців – відкривати кримінальні справи за напади на будмайданчики, від Мінюсту – ліквідовувати громадські організації, чиї "активісти" вриваються на будівництво. Якщо влада їх не почує – обіцяють вийти під КМДА.

"Будівельник у день отримує менше грошей, аніж "тітушка" за годину "гастролей". Окрім того, працівники не отримують грошей за вимушений простій, а кожен день блокування будівництва - це відтягування термінів здачі об’єктів. Простій одного будівельника означає простій семи спеціалістів із суміжних галузей. А простій галузі це гальмування всієї економіки", - зазначив Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.

За словами будівельника Олександра Яроша, під час місцевих виборів-2015 політичні сили блокували будмайданчики за графіком.

"Як тільки у повітрі запахне виборами – відразу "активісти" знаходять "незаконні" будівництва. Для одних це фон для піару, для інших – можливість підзаробити. Але від їх нападів страждають у першу чергу трудівники – годувальники тисяч сімей", - заявив Ярош.

Будівельники нагадали, що за останні п’ять років об’єми будівництва у країні знизились на 44%. Нормативно-грошова оцінка землі збільшилась у 5 разів. Втричі зріс земельний податок.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя