Кияни розповіли про незаконні забудови "Київміськбуду"

За їхніми словами, "Київміськбуд" будує комерційні висотки в їхніх дворах, б'ючи жителів і нехтуючи законом
Depo.Життя
4 березня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua
Кияни розповіли про незаконні забудови "Київміськбуду"
Кияни розповіли про незаконні забудови "Київміськбуду"

Кияни, місцеві жителі та активісти на прес-конференції розповіли про незаконні забудови, які здійснює "Київміськбуд" у їхніх дворах, повідомляє depo.ua з посиланням на телеканал "112 Україна".

За словами активістів, будівельна компанія "Київміськбуд" приходить будувати комерційні висотки в їхні двори, б'ючи жителів і нехтуючи законом.

Активіст ініціативної групи по провулку Святошинському, 2а, Олексій Дмитрієв вважає, що забудова двору його будинку призведе до соціальної й екологічної катастрофи в провулку.

"У 1992 році "СКТБ Комплекс" було дано право побудувати будинок із прилеглим дитячим садком на цій території, який був побудований так і не був... У 2012-му знову почалися спроби отримати дозвіл на будівництво, і в 2014 році почався процес передачі цієї ділянки "Київміськбуду", який завершився в 2015-му укладенням договору-оренди між Київрадою та "Київміськбудом". Ми, як мешканці будинку, вважаємо, що будівництво будинку на цій території призведе до соціальної й екологічної катастрофи в нашому провулку. Якщо там побудують будинок, то ми просто будемо заблоковані в себе у дворі", - розповів Дмитрієв.

За його словами, у лютому цього року забудовники перейшли до більш радикальних дій.

"4 лютого 2016 року з боку прилеглого лісгоспу розібрали паркан і почалося захоплення території людьми, які іменують себе представниками компанії "Київміськбуд". Ці люди почали блокувати рух автотранспорту в нашому дворі, погрожувати жителям, журналістам, не пускати людей... 11 лютого Київрада після виступу одного з членів нашої ініціативної групи дала доручення профільній земельній комісії розглянути це питання, і 16 лютого на засіданні цієї комісії було прийнято рішення про створення робочої групи. Однак наступного дня знову почалися спроби захоплення територій", - розповів Дмитрієв.

Пізніше засідання робочої групи відбулося.

"Жителі нашого будинку прийшли з компромісом... Ми думали, що почуємо якісь пропозиції з боку забудовника, проте все, що ми почули, зводилося до того, що мешканці нашого будинку заважають нашій компанії, яка належить всім нам, киянам, які заважають будувати будинок, і тому місто через нас втрачає кошти, фінанси і т. д. Це був не компроміс, а фактичний кивок у наш бік, що ми просто не організовані і ми не знаємо, чого ми хочемо... Ми пропонуємо замінити цей об'єкт на будівництво соціального проекту, який був би спрямований на поліпшення інфраструктури, поліпшення району", - зазначив він.

Активіст ініціативної групи по вул. Коперника, 7 Юрій Руголь заявив, що "Київміськбуд" наймає "тітушок" для побиття місцевих жителів. Він сам і його родина стали потерпілими.

"Київміськбуд" - це найсправжнісінька злочинна організація, бо вона наймає "тітушок". Тричі до нас приходили, били нас "тітушки", били моїх дітей, мою дружину, мене. Було кримінальне провадження, ми зняли побої. Все це було повідомлено міліції і прокуратурі, але це кримінальне провадження швиденько закрили, і воно далі не продовжувалося", - зазначив він.

Активістка ініціативної групи по вул. Горлівській, 215а Ганна Чернецька вказує, що учасником на всіх скандальних будівництвах є одна компанія.

"Що це за будівельна компанія "Укрбудінвест", яка є учасником, наскільки мені стало відомо, в кожному скандальному будівництві? Хто це? Їх немає в партнерах "Київміськбуду" на їхньому сайті. Я глибоко переконана, що правопорядок може панувати в країні, де кожен громадянин поважає себе, свою гідність і закон, і європейська країна повинна бути тоді, коли кожен забудовник, перш ніж будувати, повинен отримати всі дозвільні документи, погодити це із суспільством і тоді ми досягнемо європейського рівня... Що це за сила просто тисне людей?" - запитує Чернецька.

Активістка ініціативної групи по вул. Володі Дубініна, 2а Ірина Родіна заявляє, що будівництво на її вулиці триває всупереч обіцянці керівництва КМДА заморозити її на період з'ясування всіх обставин.

"11 числа ми були на мітингу під КМДА і по одному представнику від кожної забудови нас запросили на співбесіду. На цій зустрічі Олександр Валерійович (Спасибко - заступник голови КМДА, - ред.) пообіцяв мені, що випадок нашого будівництва буде розглянуто, що буде створена комісія, яка перевірятиме законність всього, що відбувається, тому що суспільна напруга на нашій ділянці вже дуже висока. Олександр Валерійович пообіцяв мені, що на час комісії будівництво буде зупинено. 11 числа була ця зустріч, наступного ж дня будівництво було продовжено, триває зараз і не припиняється ні на день, ні на годину", - зазначила Родіна.

За її словами, почалася забудова в цьому році з того, що самоскиди зайшли на територію, не маючи жодного документа, жодного дозволу.

"Коли приїжджала поліція, вони не могли пред'явити нічого. Спочатку поліція була з нами, одна навіть вивела, перший раз вивела самоскид із території, потім уже прийшли бандити і не маючи жодного документа, нас били... Подейкують, що нібито переоформлення документів триває зараз, на нинішній час, але, вибачте, будівництво йде весь цей час. Вже залиті палі", - зазначила вона.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя