Киянам покажуть картини Малевича та інших авангардистів

9 червня в 18:30 в Мистецкому Арсеналі відбудеться відкриття арт-проекту "Малевич +", який представить спадщину українських художників-авангардистів з фондового зібрання Мистецького Арсеналу
Depo.Життя
8 червня 2016 10:43
ФОТО: depo.ua

Протягом літа відвідувачі зможуть познайомитися з унікальним культурно-мистецьким явищем українського авангарду, зокрема побачити оригінальні твори знакового художника ХХ століття - Казимира Малевича, життя і творчість якого були нерозривно пов'язані з Україною, що досі нівелюється іноземними мистецтвознавцями.

Значною мірою це пояснюється відсутністю оригіналів художника в колекціях українських музеїв. Сьогодні два живописні твори К. Малевича - в колекції Пархомівського історико-художнього музею ім. П.Ф. Луньова і Мистецького Арсеналу. Відвідувачі проекту "Малевич +" мають рідкісну можливість побачити один з двох згаданих раритетів.

Виставка "Малевич +" є даниною пам'яті відомого мистецтвознавця і колекціонера Ігоря Диченка, який бачив своє покликання в збереженні спадщини художників, відкинутих на узбіччя радянською владою, і зрештою, за словами мистецтвознавця, "відправлених в творче відрядження на Соловки, Магадан і Калиму". Організовуючи виставки творів зі своєї колекції по всьому світу - у Франції, Японії, Росії, Німеччини, Великобританії - Ігор Диченко вперше поставив український наголос на феномені, який був відомий в світі як "російський авангард".

Киянам покажуть картини Малевича та інших авангардистів - фото 1

Проект "Малевич +" стане реплікою одноіменної виставки, що відбулася в 1997 році в Польщі. Тоді акцент був зроблений на пошуку, відновленні історичної і художньої справедливості, адже забуті художники, чия творчість була визнана офіційною партійною ідеологією "антирадянською", отримали свого глядача. Розповідаючи про виставку, Ігор Диченко писав про сталінський терор по відношенню до бойчукістів, про експерименти Богомазова, які випереджали свій час, про новаторство сценографів Вадима Меллера і Анатоля Петрицького.

Минуло два десятиліття, проте культурне поле досі вимагає більш повної інформації, інших дискурсів, які б дозволили глибше вивчити і представити тему українського авангарду. Сподіваємося, що проект "Малевич +" стимулює переосмислення творчої спадщини видатних представників українського авангарду, які мали визначальний вплив на розвиток світового мистецтва.

Під час відкриття виставки, відомий український художник Микола Маценко проведе мистецьку акцію "Український сувенір", яка стане завершальним етапом його багаторічного проекту "У кожну хату - по квадрату". З 2006 року Микола Маценко проводить її в підтримку "Чорного квадрата" Казимира Малевича. Суть проекту полягає в тому, що художник робить копії "Квадрата" і продає їх за символічною ціною в місцях, "ближче до народу". Одним з таких місць стане Мистецький Арсенал.

У просторі виставки "Малевич +" також пройдуть події в рамках "Днів Малевича", організованих спільно з KyivMohylaBusinessSchool і іншими культурними інститутами. З 9 по 11 червня в музеях, навчальних закладах, вільних просторах відбуватимуться лекції, круглі столи, дискусії, присвячені життю і творчості Казимира Малевича.

У програмі відкриття:

15:00 - 21:00 - Відкриття виставки "МАЛЕВИЧ +".
16:00 - 17:30 - Круглий стіл "Нова парадигма: вплив Малевича на світове мистецтво". На дискусію запрошені: Тиберій Сільваші, Олександр Соловйов, Алевтина Кахідзе, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд.
17:30 - 18:30 - Авторська екскурсія на тему "Малевич і Україна" з професором і кандидатом мистецтвознавства Дмитром Горбачовим.
18:30 - 20:30 - Акція Миколи Маценка "В кожну хату - по квадрату".
19:15 - 20:45 - Концерт ансамблю SedContra.

Додаткова інформація:

Час роботи: 11: 00-20: 00
Офіційне відкриття: 9 червня о 18:30

Вартість вхідних квитків:
Повний квиток - 50 грн
Пільговий квиток - 20 грн. Дійсний для учнів (старше 12 років), студентів, пенсіонерів при наявності відповідного документа.

Безкоштовний вхід для дітей до 12 років, інвалідів I-II групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (при наявності посвідчення).

МЫСТЕЦКИЙ АРСЕНАЛ:
ул. Лаврская 12
Тел. / Факс: +380 44 288 52 25
artarsenal.in.ua
facebook.com/Mystetskyi.Arsenal

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя