Китайський марсохід знайшов зелений гель на Місяці

Китайський місяцехід "Юйту-2" знайшов на поверхні Місяці схожу на гель речовину

 

Китайський марсохід знайшов зелений гель…

Субстанція блискучого темно-зеленого кольору була виявлена на темному боці супутника Землі в липні минулого року, а ось, що саме це було, науковці розповіли лише зараз, пише Newsweek, передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

У висновках дослідження команда на чолі з Шен Гоу з Китайської академії наук в Пекіні вказала, що гель був виявлений в кратері Фон Карман.  Це великий ударний кратер, розташований в південній півкулі Місяця на зворотному боці супутника. Він лежить в межах ще більшого кратера під назвою Басейн Південний полюс, глибина якого становить близько 8 кілометрів, а діаметр – 2,5 тисячі кілометрів. Шматок гелю мав розміри 50 на 15 сантиметрів. Він нагадував розплавлену брекчію – породу, яка формується під певним впливом.

Зразки такої породи привезли на Землю астронавти місій "Аполлон".

"Темно-зелений колір й блиск, які було видно на зображеннях Pancam, можуть бути ознаками вірогідного вмісту скла", – зауважили китайські вчені.

"Скло в місячному реголіті зазвичай походить від розплавлення пород під впливом або через виверження вулканів", – пояснили вони.

Оскільки вулканічна активність в регіоні припинилася три мільярди років тому, вчені вважають, що ця версія навряд чи може пояснити появу дивної зеленої речовини. На їхню думку, вона утворилася в результаті реакції після змішання мінералів. Головною складовою гелю був плагіоклаз, який грає роль ключового компоненту кори Землі і Місяця. Він також містить в собі залізо-магнієві силікатні мінерали, олівін й піроксени.

За словами китайських вчених, гель був сумішшю речових з різних джерел включно з виверженою породою з кратера Фінсен, розташованого на північний схід від Фон Кармана. Також в гелі є мінерал з кратера Алдер. Автори аналізу зауважили, що шматок більший, ніж можна було б очікувати. Це може означати, що він утворився не там, де його знайшли. Вірогідно, він формувався в ході різних подій й був "викинутий" в кратер. Місяцехід "Юйту-2" входить в склад місії "Чан'е-4", яка приземлилася на зворотному боці Місяця в 2019 році. В грудні апарат встановив рекорд як станція, яка найдовше працює на поверхні супутника Землі.

Нагадаємо, європейські астрономи виявили в системі GJ 887 дві суперземлі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme