Китай зацікавлений у співпраці з Україною в галузі атомної енергетики

Китай та Україна планують у майбутньому співпрацювати в галузі атомної енергетики

Про це стало відомо в понеділок, 15 квітня, під час зустрічі представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з працівниками компанії "China Zhongyuan Engineering Corporation (CNNC)", інформує Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Сторони обговорили перспективи та можливості співпраці в атомній енергетиці. Зокрема, йшлося про проведення конкурсу з визначення приватного партнера для здійснення державно-приватного партнерства щодо проекту "Енергетичний міст "Україна – Європейський Союз", - йдеться в повідомленні.

З боку Міненерговугілля відзначено відкритість проведення конкурсу та забезпечення рівних умов для всіх учасників.

Китайська сторона підкреслила потенціал України у сфері енергетики та висловила зацікавленість щодо можливої участі у проекті "Енергетичний міст "Україна – Європейський Союз", добудови енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС.

Учасники зустрічі наголосили, що завдяки спільним зусиллям Міненерговугілля, ДП "НАЕК "Енергоатом" та корпорації CNNC протягом останніх років проведено низку заходів щодо можливого спільного розвитку проектів в галузі атомної енергетики.

Зазначається, що участь у зустрічі взяли директор Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Олег Коріков, заступник начальника управління-начальник відділу забезпечення перспективного розвитку ПЕК Володимир Новик та Хао Шипін (Hao Shiping), офіційний представник China Zhongyuan Engineering Corporation (CNNC) в Україні.

Нагадаємо, 5 квітня Порошенко підписав указ щодо будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Згодом стало відомо, що цьогоріч зона спостереження Хмельницької АЕС отримає 16,8 млн грн субвенції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна