Китай відкрив "марсіанську" базу на Землі

Китай відкрив побудувану в пустелі Гобі "марсіанську" базу. Зараз її використовують для навчання підлітків, але пізніше відкриють і для туристів

Пустеля Гобі покриває площу в мільйон триста тисяч квадратних кілометрів, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Еспресо.

Вона є третьою за величиною спекотною пустелею в світі і розташовується на території Китаю і Монголії. Перш за все вона відома знахідками кісток динозаврів, зокрема велоцирапторів, протоцератопсів, тарбозаврів і зауролофів. На її території Китай побудував базу під назвою "База Марса - 1".

аза розділена на дев'ять модулів, серед яких - житлові відсіки, диспетчерська, теплиця і перехідна камера. Приміщення виконані в науково-фантастичному стилі і покликані познайомити з передбачуваними умовами життя на марсіанській базі.

На спорудження пішло 50 мільйонів юанів ($7,47 млн), при цьому в роботі допомагали Центр астронавтів Китаю і Міжконтинентальний центр зв'язку Китаю.

У середу, під час відкриття, туди прибула сотня учнів з прилеглих до території шкіл (найближче місто Цзіньчань знаходиться в 40 кілометрах від бази). Для підлітків провели ознайомчу екскурсію. Вони досліджували інтер'єр модулів, навколишні печери і надягали скафандри.

Компанія C-Space, яка побудувала комплекс, планує використовувати його в освітніх цілях, щоб демонструвати школярам, ​​як можуть виглядати майбутні дослідження Марса. У наступному році базу перетворять на туристичне місце. Тоді ж там з'являться тематичний готель і ресторан.

Автори проекту планують інвестувати $374 млн, щоб розширити ділянку до 67 квадратних кілометрів. На їхню думку, це може призвести до великого припливу туристів: близько двох мільйонів щорічно до 2030 року.

Однак у проекту є і супротивники. Професор Пекінського університету Цзяо Вейсінь сказав, що будівля в пустелі не відображає справжніх ворожих умов Марса. Створення правдоподібної репліки вимагає великих витрат, але в існуючій базі він не бачить сенсу.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна