Кириленко зізнався, що на українські книги виділили забагато грошей

Міністр культури не задоволений сумою, яку виділили на закупівлю українських книг
Depo.Життя
3 лютого 2016 08:30
ФОТО: depo.ua

На фоні різкого збільшення фінансування закупівлі україномовних книжок для бібліотек може виникнути дефіцит їх асортименту. Таку думку озвучив віце-прем’єр – міністр культури В’ячеслав Кириленко в ефірі Українського радіо, передає depo.ua.

"В бюджеті цього року ми дуже сильно збільшили видатки на закупівлю україномовних книжок для бібліотек. В минулому році вперше за багато років на це було виділено 9 млн гривень, а в 2016-му буде виділено 42 млн! Але я побоююся ситуації, що вся ця сума може бути не вичерпана. Може, навіть немає такої кількості назв книжок, яку бібліотекарі хочуть закупити", – заявив Кириленко.

В цій ситуації, на думку міністра, потрібна популяризація української книжки – щоб і спеціалісти, і широкий загал знали про ті нові твори, які пропонуються українськими літераторами.

Цю функцію, за словами В’ячеслава Кириленка, виконуватиме Інститут книги, закон про створення якого був проголосований Верховною Радою минулого тижня.

"Це така інституція, яка буде цілісним чином займатися підтримкою книговидання, і головне – їй будуть наділені функції популяризації книгочитання, особливо серед молоді", – сказав міністр

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя