Київський аукціонний дім покаже виставку картин всесвітньо відомих художників-емігрантів (ПРЕС-РЕЛІЗ)

З 18 квітня до 10 травня 2019 року у виставковому залі аукціонного дому "Золотое Сечение" (Київ, вул. Л. Первомайського, 4) пройде унікальна виставка "Мистецтво художників-емігрантів ХХ століття"

У колекції представлено роботи українських, російських, польських, єврейських художників, які отримали світове визнання в еміграції.

 

Гості експозиції отримають можливість подивитися та придбати колекційні твори мистецтва 1920-1970-х років – шедеври Наталії Гончарової, Давида Бурлюка, Бориса Пастухова, Василя Хмелюка, Олексія Грищенка, Олександра Альтмана, Іллі Болотовского, Василя та Миколи Кричевських, Костянтина Вроблевського, Петра Нілуса і багатьох інших художників, чиї імена сьогодні широко відомі у світі.

 

Вхід для всіх охочих – вільний.

 

 

Усього на виставці представлено близько 50 робіт, які зібрані з приватних збірок як українських, так і іноземних колекціонерів. "З огляду на те, що мова йде про художників-емігрантів, які жили і творили не у своїх рідних країнах, більшість робіт мають вражаючий виставковий провенанс та спершу були куплені у США, Великобританії, Франції, Голландії, Іспанії, Італії та інших країнах, куди емігрувала мистецька еліта у різні роки. Сьогодні ми даємо унікальну можливість для українських колекціонерів та поцінувачів мистецтва в одному місці помылуватыся, а також придбати колекційні роботи всесвітньо визнаних художників-емігрантів. Такі виставки рідко проходять у світі та завжди мають великий резонанс", – уточнює куратор виставки і співвласник аукціонного дому "Золотое Сечение" Михайло Василенко.

 

 

Серед знакових робіт виставки слід зазначити картину "Гілки, що квітнуть" художниці-авангардистки Наталії Гончарової, написану у період життя в Парижі у 1940-х роках, "Абстрактну композицію" 1978 року одного із засновників організації "Американські художники-абстракціоністи" петербурзького художника Іллі Болотовского , "Натюрморт з квітами" Давида Бурлюка, який опублікований у книзі "Давид Бурлюк в Америці". Також роботи – "Вид з вікна" Нормана Барра (1940-е), твір 1967-го року Морріса Глюкмана "Абстрактна композиція. Котеджі в Глен-Спей, Нью-Йорк", "Нічне місто" Соні Левицької (1920-ті), "Залив Дуарнене" Олексія Грищенка (1930-ті), кілька картин сім'ї Кричевських -- двох Василів (батька і сина) та Миколи, "Трояндовий сад" Олександра Альтмана (1920-ті).

 

Наймасштабніша робота виставки, розміром більше півтора метрів, належить пензлю відразу двох художників – одеситів, які домоглися популярності у Голлівуді  – Жанни і Еммануїла Снітковських "Адам і Єва" (1980-ті).

 

Спеціально до виставки організатори проекту видали однойменний каталог, який можна буде придбати у ході експозиції.

 

Виставка працює з понеділка по суботу з 11:00 до 19:00. Неділя вихідний.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна