Хроніки карантинного Києва: Стоматології зачиняються, кав'ярні працюють, в аптеках немає масок

З 17 березня столиця України, Київ, пішов на карантин через загрозу зараженням короновірусом

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Хроніки карантинного Києва: Стоматології…

Репортер Depo.ua вирішив перевірити, як живе місто, у якому діє багато заборон.

Вчора, 16 березня, мер Києва Віталій Кличко у відеозверненні, що опублікував на своїй сторінці у Facebook, заявив, що столична влада посилює обмежувальні заходи, щоб убезпечити мешканців і попередити ситуацію з можливим розповсюдженням коронавірусу в Києві та Україні. 

Він зазначив, що з 17 березня у Києві максимально обмежується:

  • пересування людей між містом Києвом та іншими населеними пунктами України
  • проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян
  • робота закладів громадського харчування. Не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари. Вони зможуть приймати онлайн замовлення на доставку їжі
  • не працюватимуть і торговельні центри.

Працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, магазини господарчих товарів, АЗС, банки та банкомати.

Тимчасово призупиняється і робота:

  • спортивних комплексів і залів
  • закладів побутового обслуговування населення. - СПА салонів, салонів краси, саун, косметологічних кабінетів, кабінетів масажу, перукарень, тату салони та інших
  • розважальних закладів - дискотек, нічних клубів, комп’ютерних клубів.

Кабмін прийняв рішення про закриття метрополітену у Києві, Харкові та Дніпрі, втім сьогодні столична підземка продовжила працювати

17 березня, ранок, Печерськ: Кав’ярні працюють попри заборони, людей у масках побільшало

Цього ранку маю запис до клініки стоматології, який зробила ще за місяць, тому вирішую їхати, адже тривалість карантину невідома, а зуби – це така річ, яка може зазбоїти у будь-який момент. Туди дістаюся на авто. На рецепції жінка біжить за маскою. Лікар завжди у масці, окулярах і рукавчиках. Виявляється, що сьогодні стоматологія працює останній день: попри те, що керівництво не отримувало вказівок зверху про закриття спеціалізованих клінік, керівник вирішив не наражати свій персонал та пацієнтів на небезпеку і піти на вимушені канікули. Проте у разі термінової ситуації лікар запевнив, що прийде на допомогу, тому телефонувати при гострих випадках можна.

У коридорі зустрічаю жінку, яка привезла літню подругу на прийом. Обидві без масок, але молодша обговорює по телефону засіб для підвищення імунітету (черговий фуфломіцин), який рекламували по ТБ і в інтернеті. Роблю фейспалм і йду далі.

Після прийому вирішую йти пішки додому, аби подивитися, які заклади не дослухалися заборон влади і працюють.

Дорогою зустрічаю все більше людей у масках, проте їх дуже мало – не набереться і 10% від усіх побачених за цю прогулянку. До кожного з них так і хочеться підійти і розповісти, що на свіжому повітрі маску потрібно знімати, але усі поспішають.

Перше, що впадає в очі – кіоски з цигарками, кавою і снеками працюють, люд стоїть у чергах за кавою. Підвозять воду, робітники у масках та рукавчиках.

Йду тротуарами, люди трусться одне об одного, про правило одного метра явно ніхто не чув. Знову зустрічаю невеликі кав'ярні – працюють! Люди купують каву, десерти на місці.

Кіоск з водою – черга, продавчиня без маски. Далі на моєму шляху зустрічається аптека – велике оголошення свідчить про те, що масок і антисептиків у продажу нема.

Банкомати працюють, черг нема. Йду далі. Зупинка громадського транспорту у серці Печерську – людей на зупинках мало, маршрутки, автобуси і тролейбуси заповнені на відсотків 20-30, схоже, заборона вже почала працювати.

Гривня падає і курс, який я бачила годину назад, вже змінився. Долар коштує 28 гривень 50 копійок, проте ажіотажу біля обмінки нема. Кав'ярня при обмінці працює.

Помічаю відому кав'ярню "Волконський". Вона працює, там навіть є люди, що сидять за столиками. Себто, тут важко виправдатися, мовляв, продаємо напої з собою. 

Відомий фастфуд американської мережі зачинений: світло вимкнене, ознак життя всередині нема. Велика кількість МАФів біля метро "Печерська" працюють, є навіть покупці.

Згодом підходжу до великого дитячого магазину. Головний вхід перекрито, залишено лише невеликий вхід. Надпис свідчить, що працює лише відділ з їжею. Стихійна торгівля фруктами, овочами і квітами з асфальту також на місці.

Далі зустрічаю кафе відомої мережі: знову грає музика, люди п'ють каву. Все як завжди.  До речі, поліції не побачила жодного разу. Подумала про те, що може такі заклади працюють до першого штрафу, адже мер обіцяв, що тих, хто ослухається наказів, буде платити штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень.

На "Укрпошті" ажіотаж: усі платять за комуналку. Два заклади відомого українського ресторатора не працюють, але в ньому я і не сумнівалася, адже напередодні у мережі він повідомив про те, що усе закриває, а в деяких залишить лише на доставку.

Печерський ринок живий. Майже усі точки працюють. Кафе з кавою, в якому любила купувати випічку для родини, зачинене. М'ясо здорожчало на 30 гривень. Уявляєте? Продавець жаліється, що закупити телятину складно, чи буде він продавати його завтра, сам не знає.

Заходжу до магазину купити сметану, але вирішую піти, якщо нема терміналу. Вперше за 10 років він там з'явився! Продавчиня зі знятою маскою обговорює з вантажником методи боротьби з коронавірусом за допомогою горілки. Сміються…

Київ ще живе своїм звичайним життям і робить вигляд, що нічого не сталося. З першого погляду столиця не схожа на місто, в якому суворий карантин. Далі побачимо…

P.s. Бережіть себе і пам'ятайте, що карантин може зберегти не тільки здоров'я, а й життя. Я, наприклад, сьогодні побачила, що улюблена кав'ярня працює, але не стала туди заходити. Почекаю кращих часів. При цьому в мене є респіратор, рукавички і усе необхідне для контактів з іншими людьми та поверхнями, але для себе я вирішила, що буду заходити до магазинів лише при гострій потребі. При цьому я досі не зробила запасів, доживаю на тижневому продуктовому наборі, купленому ще до карантину. Не панікуйте, бережіть рідних і пам'ятайте, що все минає...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme