Хоч щучкою, хоч війником. Українцям пропонують лікуватися від коронавірусу настоянкою на травках – "Протефлазідом", – ЗМІ

Спиртову настоянку на травах щучки дернистої та війника наземного активно пропагують в якості диво-засобу в боротьбі з коронавірусом як виробник препарату "Протефлазід", так і Академія медичних наук України

Хоч щучкою, хоч війником. Українцям проп…

Водночас, як пише "Апостроф", цей препарат навіть не проходив необхідних досліджень, і його лікувальні властивості ставляться під великий сумнів не лише в боротьбі з коронавірусом, а й з іншими захворюваннями, які вказані в анотації до нього. А перелік хвороб, від яких нібито лікує "Протефлазід", досить широкий - від ГРВІ до ВІЛ.

Про те, що українські вчені "зробили прорив" у боротьбі з коронавірусом, заявив Олександр Гриневич, екс-глава Центру грипу, доктор медичних наук, який, до того ж, виявився ще й заступником директора компанії НПК "Екофарм", виробника "Протефлазіду".

Спочатку "Екофарм" зробив спробу завезти партію "Протефлазіду" до санаторію у Нових Санжарах в якості "гуманітарної допомоги".

"Оскільки "Протефлазид" цілком логічно проігнорували, - продовжує "Апостроф", - Гриневич вирішив нанести ще один удар і публічно повідомив, що "цей противірусний препарат може блокувати важливий фермент коронавірусу, що гальмує розвиток хвороби в цілому". При цьому заступник директора "Екофарм" сам визнав, що "дослідження тривають", тому ні наукових статей, ні офіційно підтверджених результатів поки немає".

Безпосередньо дослідження, вірніше, їх відсутність, обурили медичне експертне співтовариство. Виробники і Академія медичних наук в якості основного аргументу посилаються на проведене комп'ютерне моделювання, тоді як для препарату такого роду необхідні виключно клінічні дослідження.

"Ніяких клінічних випробувань з цього приводу також не було. А що ж було? Було комп'ютерне моделювання в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Академії медичних наук України. В результаті цього моделювання з'явився звіт, де було сказано: "висновки, отримані з використанням комп'ютерного моделювання та дослідження на культурах клітин, вказують на можливу ефективність препарату "Протефлазід" для лікування коронавірусної інфекції COVID-2019", - пише "Апостроф".

Між "можливо" і "нове слово в науці" існує істотна різниця.

"У нас немає конкретних даних, буде ефект - врятуємо людей". Точно з таким же формулюванням можна було запропонувати хворих COVID-19 натирати солідолом. Про всяк випадок, а раптом буде ефект?", - пише видання.

"Апостроф" посилається також на думку медичних експертів, які розвінчують міф про препарат, який, мало того, що неефективний, ще й коштує від 300 до 600 гривень.

Екс-міністр охорони здоров'я взагалі звинуватила виробників і керівництво АМНУ у псевдонауковій діяльності і даремному проїданні грошей платників податків: "У складні для країни і всього світу часи такі "ноу-хау" впарюють керівники наукових установ, які існують на чималі кошти платників податків, і десятиліттями наживаються на імітації наукової діяльності".

Лікар-інфекціоніст Ігор Марков вважає, що "Протефлазідом" навіть герпес лікувати не дуже ефективно, а на коронавірус він буде діяти приблизно як аскорбінова кислота".

"Усе дослідження були оплачені виробником. Написані в Україні, Казахстані, Узбекистані, Якутії. Тобто в "наукових центрах світу", - іронізує з приводу "Протефлазіду" кандидат медичних наук, анестезіолог-практик Андрій Сем'янків (популярний медичний блогер MED Goblin).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme