Картина Айвазовського, яку продали на Christie's, не кримська

Картина Івана Айвазовського "Корабельна аварія", яку продали нещодавно на аукціоні Christie's, не належала до колекції Феодосійської картинної галереї
Depo.Життя
13 червня 2016 16:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив на брифінгу начальник управління музейної справи та культурних цінностей Мінкультури України Василь Рожко, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Про приналежність картини до колекції Феодосійської картинної галереї раніше повідомили ЗМІ.

"Насправді на сьогодні відомо не менше 5 картин з такою назвою - "Корабельна аварія", які є у Венеції, Санкт-Петербурзі, Єревані, у Феодосійському музеї є 2 картини з такою назвою, датовані 1843 і 1876 роками. Картина ж, яка продана, датується 1875 роком і за документами, наданими аукціонним домом, перебувала у власності французьких колекціонерів з 60-го року", - зазначив Рожко.

Він додав водночас, що Мінкультури не може перевірити те, що відбувається на тимчасово окупованій території щодо музейних предметів і культурних цінностей. За його словами, для цього необхідні спеціальні моніторингові місії Ради Європи, можливо ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що днями у Лондоні на "російських торгах" аукціонного дому Christie's була продана картина Івана Айвазовського "Корабельна аварія", яка до окупації Криму зберігалася у Феодосійській галереї

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя