Карпюка і Клиха у Чечні відвідали українські консули

Українських політв'язнів на Росії Миколу Карпюка і Станіслава Клиха в СІЗО Грозного відвідали українські консули
Depo.Життя
29 липня 2016 21:41
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів журналіст Антон Наумлюк, передає depo.ua.

"Здоров'я у обох в порядку, тільки Стас виглядав блідим, зате був спокійний. До нього є претензії з поведінки з боку керівництва ізолятора, але дисциплінарних заходів поки не застосовують", - розповів він.

"Всі заявлені мною клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи відхилені, тепер в СІЗО кажуть, що можуть притягнути його до відповідальності як за псування майна, так і за образу представника влади тобто за статтею 319 КК", - говорить його адвокат Марина Дубровіна.

"Проте, на вчорашній день його не чіпають і в чомусь навіть жаліють", - відзначив журналіст.

За словами Наумлюка, попереднє слідство за частиною 1 статті 297 КК РФ (справа проти Клиха порушили з ініціативи прокурора, який вважав себе ображеним) закінчилося і 18 липня обвинувальний висновок пішло до прокурора на затвердження. Карпюк та його адвокат Докка Іцлаев, також як і Дубровіна, почали знайомитися з протоколом судового засідання в основній справі.

"У Чечні не поспішають і, якщо чесно, мені здається, це добре. Це може означати, що Кремль зволікає і домовленості про повернення українців на Батьківщину йдуть зараз. Так само було з Сенцовим і Кольченком, поки щось не зірвалося і вони не пішли по етапу. Зараз Карпюк та Клих тримаються добре, але єдине, що їх цікавить, судячи з відгуків адвокатів і консулів, - новини про обмін. Консули зробили їм передачку, поспілкувалися з обома. У Стаса положення, як завжди, найвразливіше через стан здоров'я", - зазначив журналіст.

Нагадаємо, раніше Міністерство юстиції України направило до Росії запит про видачу Станіслава Клиха.

26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя