UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Карпюк "вибув" з Володимирського централу, – адвокат

Український політв'язень Микола Карпюк "вибув" з російської в’язниці Володимирський централ, що вселяє стриманий оптимізм

Про це повідомив адвокат Олексій Барановський, передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

За словами Барановського, про це йому сказали при повторному поверненні посилки.

Правозахисник зазначив, що 29 липня Карпюку не видали посилку від Барановського – нібито через велику вагу. Вагу посилки зменшили - з 27 до 19 кг. Проте 19 серпня вона знову повернулася в зв'язку з тим, що "адресат вибув".

На думку адвоката, Карпюк міг "вибути" з тієї ж причини, що і політв'язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області.

"Можна було б подумати, що Балуха просто переводять в іншу колонію, але справа в тому, що в кінці минулого тижня з Володимирського централу пропав мій підзахисний Микола Карпюк. Посилка, відправлена йому минулого тижня, повернулася мені назад з позначкою "адресат відсутній" , а це значить що їх обох забрали з "насиджених місць" приблизно в один час, і це викликає стриманий оптимізм", – сказав він.

Нагадаємо, в травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Станіслава Клиха і Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув'язнення відповідно в колонії суворого режиму нібито за участь у банді, вбивстві і замах на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Міністерство юстиції України неодноразово направляло в Росію запити про передачу Карпюка і Клиха. Під час "слідства" до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров'я Клиха.

11 червня стало відомо, що український політв'язень Микола Карпюк не вірить, що зможе відсидіти 22 роки в російській в'язниці. На його думку, якщо його не звільнять, його чекає смерть.

29 липня до Карпюка не пропустили посилку з продуктами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook