Карпюк готовий попросити про помилування, - адвокат

Засуджений у Чечні українець Микола Карпюк готовий написати прохання про помилування
Depo.Життя
22 червня 2016 22:05
ФОТО: depo.ua

Про це розповів його адвокат Докка Іцлаєв, передає depo.ua з посиланням на "Громадське".

"Для нього було складно прийняти рішення у цьому питанні. Всі необхідні документи, які потрібно підписати, він підпише", - сказав адвокат.

Він також розповів про три можливі сценарії розвитку подій справи українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, яких у Чечні засудили за вбивство чеченських солдат.

"Я скажу про три можливі сценарії розвитку подій. Перший сценарій: той, який був із Савченко, помилування та обмін. Другий сценарій - передача лінією Міністерства юстиції, суд визнає дійсним російський вирок і людина передається для відбування покарання в Україні. І третій варіант - це продовження тих юридичних процедур в Росії та потім уже звернення у Європейський суд. Дуже високі шанси виграти цю справу у Європейському суді", - сказав Іцлаєв.

Він впевнений, що Карпюк та Клих ніколи у Чечні не воювати.

"Микола Карпюк і Станіслав Клих у Чечні ніколи не воювали, жодного відношення до вбивства солдат не мали. Свідчення, які вони підписали, їх складали люди, які навіть не знають географії Чечні", - сказав адвокат.

Нагадаємо, що 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя