Карантин вихідного дня: Чому ця ідея може збільшити кількість хворих

З 14 листопада, тобто з цих вихідних в Україні запроваджується карантин вихідного дня - не працюватимуть ТРЦ, театри і кінотеатри, загалом все крім продуктових магазинів, аптек і транспорту

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Карантин вихідного дня: Чому ця ідея мож…
Фото: УНІАН

Це рішення викликало величезне обурення як серед пересічних громадян в соцмережах, так і серед представників бізнесу, котрі мітингували сьогодні в багатьох містах, представників культури, в тому числі міністра культури, та навіть деяких "слуг".  

Президент тим часом рекомендує українцям пити вітаміни і займатися спортом, адже це зробить їх стійкішими до коронавірусу.

Читайте також - Вдаримо популізмом по коронавірусу: Як Зеленський дійсно зможе зробити з українців здорову націю

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов (мабуть тепер самий непопулярний український міністр) вважає, що це зможе розірвати ланцюг передачі хвороби при цьому не дуже зашкодивши економіці. Якщо ж бути реалістом, зрозуміло, що з тим же успіхом такі заходи поширенню хвороби тільки сприятимуть. А частина закладів вимушено закриється.

По-перше, ввечері в п’ятницю 13го українці масово підуть магазини за харчами на вихідні. Продуктові не закриватимуть, але це вже в нас в крові – в будь-якій незрозумілій ситуації мершій на закупи. Крім того, раз нема куди буде піти витратити гроші у вихідні, можна купити більше делікатесів (побалувати себе) та алкоголю (розслабитися і розважитися). Переповнені магазини, черги, маски на підборідді – звісно, коронавірус по п’ятницях нікого не атакуватиме. Почекає до суботи. 

Враховуючи, що кафе, кінотеатри і ТРЦ, перукарні й манікюрні салони будуть закриті, багато хто з тих, хто запланував похід туди на вихідні, перенесе його на вечір п’ятниці. Сумнівно, що якійсь заклад не прийматиме на повну посадку - треба буде хоч якось відбити втрату заробітку на вихідні. Про які заходи безпеки ми тоді говоримо?

В більшості магазинів, які на вихідні не закриються, відвідувачів буде з надлишком. Адже погода в листопаді не сприяє довгим прогулянкам і хочеться кудись зайти зігрітися. Ми це вже спостерігали під час весняного локдауну - люди ходили у великі продуктові магазини як на світський раут. 

По-друге, кафе, ресторани, магазини, торгівельні центри, кінотеатри у вихідні отримують левову частку виручки, якої їх держава рішенням про дводенний локдаун позбавляє. Якщо карантин вихідного дня затягнеться на кілька місяців, закриється ще купа магазинів і кафе, власники поринуть у борги, а працівники стануть безробітними.

Ну і крім цього, є така штука як настрої в суспільстві. Жителі міст чекають на вихідні щоб добряче відпочити і розважитися. Для багатьох це значить не сидіти два дні вдома, а гуляти, ходити в кафе і на шопінг, відвідувати вистави, водити дітей на атракціони і на мультики. Загалом - ходити куди хочеться. А влада їм так би мовити каже – працювати ми вам дозволяємо, а розважатися - зась. Влада вкрала в людей вихідні - багато хто вже такі висновки і зробив.

Читайте також - Що думають українці про карантин вихідного дня

Про який робочий настрій можна казати, якщо людина не відпочиває так, як їй хочеться? Особливо якщо стане відомо, що для обраних так і працюють які-небудь "велюри" та "епіцентри".

При цьому заради чого всі ці жорсткі дводенні обмеження – не зрозуміло, адже в понеділок всі все одно сядуть на переповнену електричку, в забиту маршрутку і вагон метро і поїдуть на роботу (в кого вона ще є). А після роботи - в ТРЦ, кафе і кіно.

Це дуже нагадує весняний локдаун – спочатку карантин через, припустімо, турботу про людей, через що полягла економіка. А потім - зняття жорстких карантинних обмежень через турботу про економіку, через що Україна бьє  антирекорди по смертності. Адже часткове зняття карантинних обмежень в реальності перетворилося на майже повне їхнє ігнорування майже всіма.

Тому ми бачимо, з одного боку, намагання зробити щось, а з іншого – відсутність бачення того, що саме і до чого воно призведе.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme