Карантин в Україні: Що зміниться з 1 серпня

В Україні з 1 серпня почнуть діяти нові правила стосовно карантинних обмежень, спричинених коронавірусною інфекцією 

Карантин в Україні: Що зміниться з 1 сер…

Depo.ua докладно розкаже, що і як зміниться, починаючи з 1 серпня.

Україну поділять на чотири зони: Що заборонять 

Згідно з заявою міністра охорони здоров’я Максима Степанова від 1 серпня Україна буде розподілена на чотири зони: червону, помаранчеву, жовту і зелену, в залежності від кількості хворих на COVID-19. У кожній зоні будуть діяти свої обмеження. 

Зелена зона матиме найменші обмеження – тут будуть діяти масковий режим, дотримання дистанції, користування антисептиками, правило щодо однієї людини на 5 метрів квадратних під час масових заходів. Кінотеатри і театри мусять працювати лише із завантаженістю не більше 50% від усього залу. Перевезення в громадському транспорті можливі лише на сидячих місцях. Тобто, зелена зона матиме усі обмеження, які діяли під час адаптивного карантину. 

Помаранчева та жовта зони матимуть більш суворі обмеження. Наприклад, у жовтій зоні будуть діяти попереджувальні заходи і під заборону відвідування потраплять такі заклади як будинки престарілих, лікарні, соціальні установи.

У помаранчевій зоні, окрім заборон, які будуть діяти у жовтій зоні, додаються ще й такі обмеження: розважальні заклади й ресторани працюватимуть до 23 години, буде заборонено планову госпіталізацію в лікарнях. Під заборону потрапить діяльність спортзалів та дитячих таборів. 

А ось у червоній зоні буде заборонений громадський транспорт, робота закладів громадського харчування, освітніх установ. В цілому карантин у цій зоні буде таким же жорстким, як і карантин на всій території України від початку пандемії COVID-19 і до введення адаптивного карантину. 

Також будуть обмеження у перетині кордонів червоної зони. Можливо, буде заборонено переміщення з і до таких зон. На кордонах червоних зон буде встановлено блок-пости.

Дані щодо "забарвлення" зон тих чи інших областей уряд збирається переглядати кожні сім днів.

"Там чотири критерії, якщо один із цих критеріїв перевищений п'ять днів поспіль, тільки в такому випадку буде зроблено перехід з більш м'якої зони до більш суворої зони. Уся ця інформація буде розміщена на ресурсах МОЗ, будуть відповідно держборди, де ви зможете подивитися у розрізі кожної області, хто до якої зони відноситься у залежності від епідситуації", – зазначив міністр охорони здоров'я.

Від 1 серпня рішення про входження того чи іншого району, села, міста чи області буде прийматися на рівні адміністративно-територіальних одиниць. Тобто, попри те, що адаптивний карантин діятиме в Україні до 31 серпня включно можливі посилення карантинних мір в окремих містах через несприятливу епідеміологічну обстановку. 

Зазначимо, що на вчорашньому засіданні Кабмін визначився, до якої з зон належатимуть різні регіони України з 3 серпня. Зі списком можна ознайомитися тут.

Як рахуватимуть коефіцієнт хворих на COVID-19

Модель розрахунку рівня небезпеки через коронавірус також хочуть змінити, впровадивши європейську схему. До розрахунку будуть брати два показники. 

"Якщо нині ми вимірюємо кількість активних хворих у країні, то з 1 серпня це буде відбуватися як у країнах Європи. Буде два показники: якщо приріст хворих за останні 14 днів перевищує такий приріст на території України і якщо відсоток приросту за останні 14 днів у порівнянні з попередніми 14 днями буде більше ніж 30%", – сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Зазначимо, що наразі рівень небезпеки від зараження коронавірусом розраховують за такими показниками: до уваги беруть:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я;
  • середню кількість ПЛР-досліджень й ІФА-тестів протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19.

Дитячі табори: Чи відкриють з 1 серпня

Ймовірно, що з 1 серпня можуть відновити роботу дитячі табори. Цю зміну уряд ще не затвердив, проте на останньому брифінгу Степанов заявив про те, що табори готуються відкритися. Це буде можливим лише у тих областях України, які увійдуть у зелену та жовту зони. 

Після того, як відбудеться визначення зон в умовах адаптивного карантину, відкриються дитячі табори. Степанов уточнив, що контроль за роботою дитячих таборів під час карантину буде здійснювати декілька відомств: Держпродспоживслужба, ДСНС і представники місцевої влади. Звісно, у таборах мають дотримуватися усіх мір безпеки, які діють під час адаптивного карантину в Україні. 

Нагадаємо, станом на ранок 31 липня, в Україні за добу зафіксовано 1090 нових випадків інфікування коронавірусом.

Експерти Київської школи економіки заявили, що реальна кількість хворих на COVID-19 в Україні утричі більша за офіційну

22 липня Кабінет міністрів продовжив дію адаптивного карантину на території України ще на один місяць – до 31 серпня.

Читайте також: Україна на карантині до 31 серпня: Що відбувається (ХРОНІКА)

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme