Найцікавіші ігри для дітей та підлітків

Якщо втомилися від засилля мультфільмів і гаджетів у житті ваших дітей, тоді запропонуйте класну альтернативу, яка дасть змогу провести час усій родині разом 

Найцікавіші ігри для дітей та підлітків…

Depo.ua познайомить з найцікавішими іграми, які можна придбати у книжкових крамницях, магазинах іграшок та в інтернеті.

Головне під час вибору гри, яку хочете придбати для дітей і підлітків, звертати увагу на віковий ценз.

Настільний детектив "Клуедо"

гра Клуедо

Настільний детектив, в який сьогодні грають по всьому світу, в 1944 році придумав британець Ентоні Пратт. Чоловікові потрібно було чимось зайняти себе, проводячи години в бомбосховищі під час повітряних атак. Кілька років він допрацьовував гру, поки в 1946-му не запропонував опублікувати її компанії Waddingtons з Лідса.

Фірма побачила в "Клуедо" потенціал, видала її і не прогадала. Вже незабаром розгадувати загадки гри почали і за межами Англії, а сьогодні "Клуедо" продається в більш ніж 40 країнах світу від Бразилії до Нової Зеландії.

Як грати у "Клуедо"

За сюжетом гри, знаменитий професор антропології Джон Блек вмирає при нез'ясованих обставинах в своєму будинку. Тіло знаходить міс Скарлетт. Крім убитого і міс Скарлетт в будинку знаходилося ще п'ять гостей професора, і у кожного з них є привід для вбивства. Гравцям потрібно визначити, хто вбив професора, що стало знаряддям злочину, і в якій кімнаті це сталося.

Кожен з учасників відчує себе в ролі детектива, який розслідує таємниче вбивство. Вам належить шукати докази, збирати крихти інформації і робити логічно обґрунтовані висновки. Щоб перемогти, вам необхідно раніше інших відповісти на 3 питання: "хто?", "де?" і "чому?" скоїв убивство. Гра покаже, чи під силу вам освоїти дедуктивний метод і стати найкращим детективом.

Де і за скільки можна придбати "Клуедо"

Гру можна придбати у книжкових крамницях та магазинах іграшок. Також "Клуедо" можна замовити онлайн чи придбати у стані колишнього вжитку на відомих сайтах оголошень.

Ця гра - не з дешевих. Найекономніший варіант стартує від 200 грн (дорожній набір) і доходить до тисячі гривень за колекційне видання "Клуедо".

Цікаві факти про "Клуедо"

Серед кількох фільмів, знятих за мотивами гри, найвідомішими є "Убивство смертю", що вийшов 1976 року (від гри він взяв лише концепцію, самі персонажі були пародією на відомих кінодетективів), і "Доказ" 1985. Останній фільм є повною екранізацією гри та використовує не лише її сюжет, але й персонажів.

Про гру є також згадка в серіалі ВВС "Шерлок".

Примітно, що в кожної нової партії розігрується зовсім оригінальна історія. 

Гра у "Данетки"

Гра Данетки

Ця гра була придумана Полом Слоуном, британським письменником і фахівцем в області інновації та ефективності роботи і творчості. В оригіналі вона має назву Lateral Thinking Puzzles.

Гра у данетки - це своєрідний детектив. Ведучий знайомить учасників з головоломкою, яку їм потрібно розплутати. Для цього гравці можуть ставити найрізноманітніші питання. А ось ведучий може відповідати на них тільки "так", "ні" або "не важливо".

Існують і інші варіанти: наприклад, загадують клас об'єктів або персонажа; в спортивній версії гри грають на бали - гравці їх отримують за питання, які швидше за все наштовхують їх на розгадку.

До данетки близькі пошукові ігри з сюжетом "тепло-холодно", або гра у ситуації.

Приклад загадок для данеток

Потрібно зазначити, що для гри не потрібно нічого купувати, адже безліч прикладів загадок можна знайти в інтернеті.

Загадується ситуація: "Людина на вокзалі купує в касі квиток, їй кажуть: "Поїзд через 13 хвилин". Людина дивиться на квиток і викидає, "чому?".

Процес відгадування може виглядати так:

- Він підбирає квиток надалі?
- Ні.
- Поїхала ця людина кудись, використовуючи квиток?
- Ні.
- Людина викинула квиток через забобонність?
- Ні.
- Чи була ця людина одна?
- Так.
- Вона купувала квиток для того, щоб дізнатися час/дату?
- Так.

Данетка відгадана!

У мережі є цілі сайти присвячені данеткам. Там можна знайти купу цікавих ситуацій, які точно сподобаються вам та вашим друзям.

Гра Данетки: Де і за скільки придбати цю гру

Проте, якщо ви справжній ігроман, для вас існує настільна версія цієї гри. Вона є досить бюджетною: ціна на неї стартує від 200 і доходить до 500 гривень, у залежності від комплектації.

Придбати цю гру можна як в інтернеті, так і у книгарнях та магазинах для дітей.

Гра"Хто я?" 

Гра хто я

Гра, що стала відомою завдяки фільму Квентіна Тарантіно "Безславні виродки" - невигадлива і дуже смішна. Вам знадобляться клейкі стікери і ручки.

Завдання кожного учасника написати на листку слово на задану тему: це можуть бути тварини, казкові герої, відомі особистості, герої фільмів.

Загадавши слово, кожен гравець клеїть його на лоб сусідові. Учасник не знає, що написано у нього на лобі. Він повинен відгадати своє слово за допомогою навідних запитань, на які можна відповісти тільки "так" або "ні".

Наприклад: "Я людина?", "Я вигаданий герой?", "Я герой фільму?", "Я чоловік?"...

Гравець може ставити питання про себе, поки він "вгадує", тобто поки на його питання відповідають "так", як тільки йому дадуть "ні" - хід переходить до наступного гравця. Виграє той, хто відгадає "себе" першим, хто залишиться останнім - повинен зобразити слово на лобі.

Повірте, гра є дуже динамічною та веселою, обов'язково спробуйте.

"Хто я?": Де придбати гру

Зазначимо, що оригінальна гра – майже безкоштовна. Вам знадобляться стікери та ручки. Проте, індустрія настільних ігор не стоїть на місці і на прилавку книжкових магазинів чи магазинів іграшок можна знайти аналоги цієї гри. Там можна завдяки картам розіграти спеціальні обручі, які кріпляться на голову, та без вигадок та фантазії спокійно грати у запропоновані варіанти.

Проте, повірте, набагато веселіше грати в оригінальну гру.

Гра"Аліас"

Гра Аліас

"Аліас" (Alias Party) - це весела настільна гра для дорослої компанії підніме настрій усім учасникам. Для початку потрібно розбитися на пари. Кожна пара отримує свою фішку. Всі команди ставлять свої фішки на спеціальну дошку на старт. І набирають собі карток.

У картках перелік слів. За одну хвилину потрібно пояснити своєму партнеру по грі слова з картки, але пі цьому не використовуючи однокореневі. Чим більше партнер вгадав слів, тим ближче до фінішу твоя команда може пересувати фішку по дошці. Але на шляху безліч всяких перешкод: не тільки на самій дошці, по якій пересувається фішка, але і від команди суперників.

Вони можуть красти слова з карток і використовувати їх, як додаткові бали для себе. Це неймовірно цікава і азартна гра для дорослої компанії. Вона просто заводить. Особливо кумедно, коли не вистачає слів пояснити своїй команді слово з картки, і ти вже починаєш показувати пантомімою.

Між іншим, це відмінна гра для перевірки взаєморозуміння між парою закоханих. Зазвичай ті пари, які розумію одне одного з півслова, виграють.

Де і за скільки придбати "Аліас"

Ціни на гру "Аліас" більш демократичні, ніж на інші настільні ігри. Зазвичай, ціна на гру варіюється від 300 до 600 грн. Проте на сайті об'яв можна знати і більш дешеві варіанти гри.

Придбати гру можна як в мережі, так і в книгарнях та магазинах для дітей. 

Стратегія "Колонізатори"

гра Колонізатори в серіали Теорія великого вибуху

Незвичайний спосіб видобутку ресурсів і розвитку - відрізняє цю гру від всіх відомих економічних і стратегічних ігор. Завдяки пластичним і різноманітним способам ведення свого розвитку переможця в грі "Колонізатори" часом не можна визначити до самого кінця партії.

Кожен гравець намагається розвинути свою державу-колонію, побудувавши найбільшу кількість поселень і міст, за які по ходу гри нараховуються переможні очки. Гравець який набрав певну кількість переможних очок виграє. Міста і інфраструктуру можна будувати за допомогою ресурсів, які гравці добувають своїми поселеннями, або можна обмінюватися з іншими гравцями використовуючи вже свої особисті дипломатичні здібності.

Ігрове поле представлено у вигляді острова (Катан) і складається з шестикутників (гексів) із зображеннями ресурсів 6 типів і номерами від 1 до 12. На початку кожної партії гекси з ресурсами викладаються в довільному порядку, тому архітектура острова щоразу нова. Кожен раунд гравці кидають два кубики, сума значень на яких вказує на один або два поля-шестикутника. Міста або поселення, що знаходяться в вершинах зазначених шестикутників, отримують відповідні ресурси. Саме тому видобуток ресурсів може бути забезпечена не тільки везінням, але і грамотним розташуванням міст.

У грі "Колонізатори" часто виникають ситуації, коли різні ресурси розподілені між гравцями, так що ніхто не може нічого побудувати, ось тоді і починаються справжні аукціони за ігровим столом. Кому потрібен ліс, а кому то навпаки цегла, причому пристрасті до тих чи інших ресурсів у гравців постійно змінюються, що теж складає одну з особливостей гри Колонізатори.

Вносять до гри різноманітність карти розвитку, які можуть надати несподівану допомогу, і розбійники - хлопці з великої дороги, які віднімають ресурси у невідповідний момент. Загалом, життя колонізаторів острова Катан не легке.

У картах можна знайти лицарів - складових регулярну армію вашої держави. Ці славні молодці допоможуть позбутися від бандитів з ваших земель. А ще в картах можуть знайтися додаткові кошти, матеріали на будівництво доріг та інші приємні речі для ведення гри.

Де і за скільки можна придбати "Колонізаторів"

Ціна на гру "Колонізатори" та її аналоги стартує від 300 гривень і доходить подекуди до 2 тисяч за колекційні видання для справжніх шанувальників цієї гри.

Придбати стратегію можна у книжкових магазинах, у магазинах іграшок та на сайтах в інтернеті та на сайтах агрегаторах оголошень.

Цікаві факти про гру "Колонізатори"

 

  •  11 і 13 серії 5 сезону серіалу "Теорія Великого Вибуху" Шелдон, Радж і Говард грають в цю гру
  • У німецькому серіалі "Турецький для початківців" герої теж грають в цю гру
  • У світі цю гру знають під назвою острова Катан ("Catan")
  • За популярністю "Catan" впевнено наздоганяє "Монополію", будучи однією з найбільш продаваних настільних ігор в світі
  • У світі постійно проводять відкриті чемпіонати з цієї гри

За матеріалами vash-hod.com.ua

Фото: mosigra.ru, babyplus.uanastolkino.com.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"