Сенцову вручили премію Сахарова: Каплан зачитала звернення у Страсбурзі

Сестра політв'язня Олега Сенцова Наталія Каплан зачитала його звернення у Страсбурзі з нагоди вручення премії імені Сахарова

Про це передає Depo.ua.

"Я не можу зараз бути присутнім у цьому залі, але ви можете почути мої слова навіть якщо їх вимовить хтось інший. Слово – це головний інструмент людини, а подекуди – єдиний, особливо коли у нього відібрали все інше. Словом можна вилікувати, а можна зкалічити, можна врятувати, а можна вбити, скомандувавши "вогонь". Є люди, чиї слова можуть багато. Є люди, що мають владу й можливості, але використовують силу своїх слів по різному. Можна закликати змиритися і здатися, а можна навпаки закликати противитися і боротися, навіть коли немає шансів вижити. Але не так важливо скільки ти прожив, а важливо як. Не важливо коли ти помреш, а важливо як і за що. Можна до 18 років бути простою селянкою, а потім своїми словами підняти на спротив цілу країну, прийняти приниження та мученицьку смерть, а потім залишитися жити в історії вічно під іменем Жанна. А можна до глибокої старості прожити сите життя кривавого правителя, без упину промовляючи потік брехливих слів, якими нібито буде пишатися твій народ. І тобі навіть будуть подавати руки світові лідери, не бажаючи з тобою сваритися. Але після смерті твої ім'я буде проклято негайно і слово покаятися стане прозивним і не одне воно. Сучасність часто несправедлива, історія справедлива завжди. З часом усе завжди стає на свої місця і називається своїми іменами. І хтось падає вниз на сміттєву кучу під прокляття звільненого народу разом з уламками пам'ятників самому собі, а хтось кого раніше гнали і зневажали, після смерті займає достойне місце у світовій історії, і його імям починають називати вулиці, кораблі, премії. Наприклад, як ця. Андрій Сахаров – це безумовно людина, на яку варто рівнятися, і стояти навіть десь трохи поруч із ним - це надто велика честь для мене. Він дуже високо підняв планку освіченості і таланту, інтелігентності і вихованості, достоїнства і гуманізму. Але я сподіваюся, що я ще зможу, встигну щось зробити для того, щоб відчути, що я заслужив цю винагороду", - зачитала Каплан.

Нагадаємо, 25 жовтня український політв'язень Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова.

7 грудня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення ЄС Йоганнес Ган закликав Росію відпустити українського режисера Олега Сенцова для вручення премії Сахарова.

Посольство США заявило, що Росія має негайно звільнити лауреата премії Європарламенту 2018 року імені Андрія Сахарова українського режисера Олега Сенцова, щоб він міг особисто отримати цю нагороду.

11 грудня в Австрії 128 кіно- та телережисерів виступили із закликом до федерального уряду країни, яка зараз головує в ЄС, зробити все можливе задля визволення українського політв'язня Кремля Олега Сенцова.

У Києві біля представництва ЄС влаштували акцію на підтримку Сенцова.

Російська правозахисниця Тетяна Щур опублікувала чергового листа українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в ув'язненні на Росії

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна