Канадські психологи розповіли, як боротися з почуттям тривоги

Дослідження показали, що вчинення добрих справ дарує людям відчуття щастя та зменшує рівень тривожності
Depo.Життя
12 квітня 2016 16:22
ФОТО: depo.ua
Канадські психологи розповіли, як боротися з почуттям тривоги
Канадські психологи розповіли, як боротися з почуттям тривоги

Чим неспокійніша людина, тим менше вона соціально активна. Таким людям важко заснути, важко сконцентруватися, вони часто втомлені та чимось роздратовані, пише depo.ua з посиланням на The Independent.

Психологи з Університету Британської Колумбії Дженніфер Трю і Лінн Олден провели експеримент, у якому брали участь 115 студентів з вираженими проявами соціофобії. Випробовуваних розділили на три групи.

Першій групі було запропоновано протягом чотирьох тижнів здійснювати акти доброти: допомагати сусідові по кімнаті мити посуд, стригти сусідський газон, робити пожертвування. Друга група студентів повинна була змушувати себе спілкуватися з іншими людьми в ситуаціях, які для них некомфортні: дізнаватися у незнайомців час, починати розмову першим, запрошувати когось на обід. Третя група була контрольною і повинна була просто вести щоденник із записами особистих подій.

Підсумки місячного дослідження показали, що студенти з першої групи стали уникати соціальних ситуацій дедалі рідше. Прояви доброти допомогли їм зменшити страх бути зацькованим і побороти свою тривожність. Цей ефект в учасників першої групи був виражений набагато сильніше, ніж у решти студентів.

Дженніфер Трю та Лінн Олден дійшли висновку, що альтруїзм допомагає полегшити душевні страждання, сприяє зміцненню та розширенню соціальних зв'язків.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя