Як вибирати зимове взуття: поради експерта

Юлія Кукуца, провідний фахівець категорії «Взуття» шопинг-клуба «Лебутик», розповіла Депо, як вибирати зимове взуття для різної погоди

Як вибирати зимове взуття: поради експер…

Відлига

Єдиний порятунок в дощову і сиру погоду або під час зимової відлиги, коли під шаром снігу утворюються величезні крижані калюжі, - утеплені гумові чоботи. У них ваші ноги не промокнуть, а ризик простудних захворювань знижується багаторазово.

Раніше гумове взуття було непоказне і незграбне. Носити його можна було хіба що на дачі або в лісі. Зараз гумові чобітки роблять на будь-який смак, різних забарвлень, дотримуючись усіх тенденцій моди. Будь-яка модниця або модник зараз може собі підібрати високу модель або ж чобітки до щиколотки, модель на плоскій підошві або ж з невеликим каблучком, також можливий утеплений або полегшений варіант. Розмаїття досить велике. Є у продажу і комбіновані моделі з манжетою з тканини.

VALEX - 529 грн.

Морози

Українські зими традиційно морозні. Іноді температура знижується до - 20°C, а то і нижче. Взуття для таких морозних днинок повинне відмінно зігрівати ноги. Особливу увагу при виборі взуття на морози слід приділити матеріалу.

Ідеальний варіант - натуральна шкіра. Вона краще облягає ногу, швидше набуває форми ступні, добре утримує тепло і має водонепроникні властивості. До того ж, шкіряне взуття досить зносостійке і прослужить не один сезон, що з нинішніми цінами для багатьох принципове питання.

La Pinta - 1519 грн.

А ось шкірозамінника краще уникати, особливо якщо йдеться про взуття для дітей або літніх людей. Цей матеріал зазвичай погано реагує на лютий мороз і може порепатися. Але це ще не усе. Головний недолік взуття з шкірозамінника - воне має слабкі теплозахисні якості.

Якісне зимове взуття обов'язково повинне мати хутряну підкладку. Справжня шерсть набагато краще зберігає тепло, дозволяє шкірі дихати і не збивається в грудки. В той же час штучне хутро провокує підвищене потовиділення стопи. При цьому від вологи синтетична вовна збивається і втрачає практично усі свої морозозахисні властивості. Для тих, хто хоче заощадити на хутрі, краще вибирати моделі із застосуванням змішаного хутра: це коли вгорі штучне хутро, а внизу - натуральне. Таке взуття цілком підійде для прохолодної осені або для недовгих переходів по морозу.

Belletta - 1309 грн.

Важливим моментом для теплого зимового взуття є товщина її підошви. Ідеальний варіант - підошва завтовшки більше сантиметра.

Прекрасним вибором для людей, що віддають перевагу спортивному стилю в одязі або джинсам, стануть зимові спортивні черевики. На відміну від зимових чобіт, які завжди утеплені хутром, в черевиках його може і не бути. Але вони все одно добре утримують тепло за рахунок товстої теплої вкладки і особливостей спеціального матеріалу, наприклад, сучасного синтетичного термоізолюючого матеріалу Thinsulate TM, який забезпечує в холодну погоду комфортні умови ступням ніг і легку вагу взуттю. Головне завдання подібних утеплювачів - утримувати молекули повітря між тілом людини і довкіллям, щоб черевики були теплими і ноги в них не мерзнули. Практично усі зимові черевики йдуть на низькій підошві і можуть бути трохи вище за кісточку. Так що по заметах і в лютий мороз в них по вулиці довго не походиш, зате вони дуже зручні для автомобілістів, які частенько взимку обмежуються мінімальними прогулянками і виключно по розчищених від снігу дорогах.

Alpina - 2349 грн.

Снігопад

Высокі чоботи на низькій рельєфній підошві - головний must-have для снігопадів. Серед великої кількості чорних моделей можна знайти взуття і веселіше. Крім усього іншого, це дуже практичне взуття. По-перше, низький каблук узабезпечить вас від безглуздих падінь на вулиці. А по-друге, у високих чоботях ви легко впораєтеся з будь-яким сніговим занесенням.

В асортименті будь-якого взуттєвого виробника є присутніми моделі високих чобіт із замші. Вони м'які, теплі, зручні і красиві. Одне «але» - замша може промокати. Пройшовся по снігових заметах, сів в маршрутку, сніг на чоботях розтанув і ноги промокли. Допоможе цього уникнути спеціальний захисний водовідштовхувальний спрей, інакше ваші замшеві чоботи швидко втратять презентабельний вигляд. Його треба розпорошити по усій поверхні чобіт до тих пір, поки вона не стане злегка вологою. Висохнувши на замші цей спрей захистить ваші чоботи від вологи, бруду і сольових розчинів, якими комунальні служби рясно посипають дороги взимку.

GRADO - 1989 грн.


Ожеледь

В ожеледь утримуються на ногах ті, у кого зимове взуття з рельєфною підошвою. Чим виразніше рельєф, тим менше вірогідності ковзання на льоду. При цьому треба сказати тверде «ні» чоботям з гладкою підошвою, якими б зручними вони не здавалися. Інакше падінь вам не уникнути.

SPUR - 519 грн.

Але це ще не усе. Багато що залежить від матеріалу самої підошви. Тут ми радимо звертати увагу на країну-виробника чобіт або черевик. Якщо взуття зробили в Україні, де знають, що таке зима, мороз і ожеледь, цілком імовірно, що таке взуття менше ковзатиме. А ось якщо країна-виробник Італія або Туреччина, їм довіряти свої ноги в сніг і ожеледь не варто. Швидше за все, підошва буде тонкою і слизькою.

Alpina - 1439 грн.

Для чоловічих чобіт або зимових кросівок ви можете знайти в магазинах спецодягу спеціальні насадки на взуття «антилід» - гумові обручі з металевими шпильками на підошві.

Раніше ДеПо розповідав про найпоширеніші помилки в зимовому гардеробі.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme