Як зменшити апетит: 10 правил

З дитинства нам говорили, що хороший апетит — ознака відмінного здоров'я і самопочуття. На жаль, деякі люди не можуть контролювати кількість споживаної їжі, через що стикаються з такими проблемами, як зайва вага, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет і постійна втома

Як зменшити апетит: 10 правил…

Кожен бореться з надмірним апетитом по-різному. Одні не їдять після 18:00, доводячи себе до депресивного стану, інші виснажують себе дієтами і навіть вдаються до гіпнозу. Дієтологи стверджують, що будь-які методи боротьби з надмірним апетитом не матимуть сенсу, якщо не дотримуватися правильних принципів харчування.

Depo.ua зібрав поради, які допоможуть обдурити шлунок і впоратися з надмірним апетитом.

ТОП-10 способів зменшити апетит

Уменьшить аппетит поможет самоконтроль, занятия спортом и отказ от сахара

1. Їжте часто, але потрохи

Щоб не відчувати голод, постарайтеся не пропускати прийоми їжі та харчуйтеся 5-6 разів на день, проте невеликими порціями. Також не рекомендується ігнорувати перекуси: невелике яблуко, банан або йогурт допоможуть вам залишатися ситим до наступного прийому їжі.

Відзначимо, що сніданок, обід і вечеря повинні містити норму білків, жирів і вуглеводів. Дорослій людині на день потрібно вживати 10-15% білків, 30% жирів і 50-60% вуглеводів. Жінкам рекомендується з'їдати 1500-2000 калорій, тоді як чоловікам — від 2500 калорій.

2. Пийте багато води

Почасти відчуття спраги ми сприймаємо за бажання перекусити. Щоб зайвий раз не переїдати, за 30 хвилин до прийому їжі випивайте склянку теплої негазованої води. Дієтологи рекомендують випивати до восьми склянок води на день. Якщо ви кавоман або не можете жити без чаю, це не означає, що можна ігнорувати звичайну воду. За кожну чашку цих напоїв додавайте по 1 склянці води, оскільки чай та кава мають легку сечогінну дію.

До того ж, якщо вам потрібно позбавитися від надмірного бажання поїсти, не захоплюйтеся газованими напоями та соками з підвищеним вмістом цукру — вони лише посилюють апетит.

3. Полюбіть білкову їжу

Продукти з високим вмістом білка (курка, бобові, молочні продукти) підтримують певний рівень амінокислот в організмі, суттєво послаблюючи напади голоду. Ті, хто хоче скинути вагу, повинні пам'ятати, що білкова їжа стимулює обмін речовин і допомагає позбавитися від зайвих кілограмів.

4. Не заганяйте себе в рамки

Будь-яка заборона посилює бажання, тому не обмежуйте себе в їжі, впадаючи в стрес чи паніку. Якщо організм вимагає кілька шматочків шоколаду або інших солодощів, вони не відкладуться на ваших боках, а бажання наїстися приглушить суттєво. Краще з'їсти, коли хочеться, невелику кількість солодкого, аніж довго терпіти, а в кінцевому підсумку втратити самоконтроль.

5. Займіться спортом

Зменшити апетит допомагають фізичні навантаження, завдяки яким наше тіло стає кращим. Після тренування вам вже точно не захочеться об'їдатися, а перед заняттями спортом це безглуздо, адже зникне бажання будь-що робити. Навчіться тримати себе в формі — і тоді не доведеться боротися з переїданням.

6. Привчіть себе до режиму

Самоконтроль — відмінний спосіб привчити організм їсти тоді, коли йому це дійсно необхідно. Трапляється, що голод атакує під час несподіваного стресу, але якщо ще не час трапезувати, не треба піддаватися швидкоплинним спокусам. Заїдати стрес шкідливо, адже людина в такі моменти не контролює кількість споживаної їжі, а це може призвести до болю в шлунку і навіть гастриту.

7. Приймайте вітаміни та добавки

Проблеми з регуляцією апетиту може викликати також дефіцит деяких елементів в організмі. До таких зокрема відноситься хром, який підтримує в нормі обмінні процеси. Додайте до свого раціону спеціальні добавки, що містять хром, а також цинк і вітаміни групи В.

8. Відмовтеся від цукру і полюбіть клітковину

Солодощі та швидкозасвоювана їжа найчастіше стають причиною неконтрольованого апетиту. Щоб в організмі не виникали стрибки рівня цукру, додайте до свого раціону їжу, багату на харчові волокна (цільнозернові каші, несолодкі фрукти, хліб, овочі). Така їжа засвоюється повільніше, отже організм буде залишатися ситим довше.

9. Скажіть "ні" спеціям

Якщо ви хочете почати менше їсти, потрібно починати з малого. Для початку відмовтеся від так званих стимуляторів апетиту — спецій. Пам'ятайте, чим гострішою є їжа, тим швидше ви знову захочете їсти, а це загрожує набором зайвої ваги. Перець, хрін, гірчиця і навіть сіль необхідно вживати в обмеженій кількості, а в ідеалі від них взагалі краще відмовитися.

10. Жуйте повільніше

Під час прийому їжі не поспішайте проковтнути якомога більше. Вашому організму буде краще, якщо він буде отримувати невелику кількість їжі на протязі 15-20 хвилин, аніж величезну порцію за 5 хвилин. Також не рекомендується під час трапези відволікатися на гаджети й читання книг, адже тоді людина втрачає самоконтроль і може з'їсти більше, ніж сам того хотіла.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme