Як переселенці з Донбасу живуть у будинку Царьова і воюють з його духом

Територія з розкішним дніпропетровським будинком екс-нардепа-втікача Олега Царьова досі перебуває під охороною його людей, а за елітними рослинами дбайливо доглядають садівники. Два десятки переселенців з Донбасу, які без труднощів розмістилися в шестиповерховому особняку, постійно стикаються з побутовими «диверсіями», через які проживання в ньому періодично стає неможливим

Як переселенці з Донбасу живуть у будинк…

depo.ua побував у гостях у переселенців.

Після того як Царьов навесні втік на Донбас, з його дніпропетровським майном почали відбуватися дивні метаморфози. Тоді як працівники його дніпропетровських фабрик і ферм сиділи без зарплати, у «родовому гнізді» Царьова, звитому на мальовничому березі Дніпра на околиці міста, були обладнані вогневі точки снайперів, а територія, що розкинулася на багато гектарів, надійно охоронялася озброєними людьми.

Незважаючи на це, якимось невідомим все ж таки вдалося прорватися крізь цей кордон і вчинити підпал. У результаті пожежі був пошкоджений лише гараж і підсобні приміщення, а весь будинок був сильно закопчений через горіння пластику. Втім ті, хто був після підпалу в будинку, зауважують, що при бажанні заподіяти йому істотніші пошкодження не було б проблемою через велику кількість дерев'яної обробки.

Вимушені переселенці перед заселенням у будинок першим ділом запросили священика й освятили хороми, потім буквально метр за метром відмили сажу зі всіх поверхонь на чотирьох надземних поверхах у будинку, вставили нові склопакети, відремонтували дорогий газовий котел, а також відновили відрізок вигорілої проводки. Однак у будинку почалися комунальні «диверсії».

Спочатку зламався фекальний насос, причиною чого виявилася кинута ганчірка, потім «полетіли» деталі трансформатора, поламався холодильник. Далі - більше. Від невідомого в газову службу надійшла заява про те, що невідомі люди неправильно використовують газове обладнання. Однак при детальній перевірці з'ясувалося, що газове обладнання працює справно, і в цьому плані претензій бути не може.

Через деякий час переселенці, які проживають у маєтку Царьова, з'ясували, що, крім сауни, розташованої в будинку, на території маєтку є ще й дров'яна лазня. При цьому попаритися в цій лазні тепер не можна - чомусь пропала тяга в димоході. Незважаючи на це посеред літа там був включений електропідігрів підлоги. Крім цього, на території працює насосна станція, садівники користуються газонокосарками та іншим обладнанням, яке встигло «намотати» значну суму боргу за електроенергію. А оскільки ключі від усіх приміщень на території досі в охорони, люди не можуть і припустити, скільки «мотає» світла утримання господарства, що включає численні будови.

У будинку зараз проживає кілька сімей переселенців з дітьми, кожна з яких розміщена в окремій кімнаті. Люди, які були змушені покинути свої будинки, залишити батьків і друзів на Донбасі, ставляться до свого нинішнього тимчасового житла дбайливо - утримують будинок у чистоті, справно платять за газ, постійно роблять необхідний поточний ремонт.

Для того щоб мати можливість офіційно оплачувати квитанції за газ, один із проживаючих у будинку переселенців подав позов до суду з вимогою від газового господарства укласти з ним тимчасовий договір. Однак слідом за цим на нього був поданий позов від імені Максима Олеговича Царьова, повнолітнього сина Царьова-старшого, який вимагає виселити людей, що перебувають у будинку, посилаючись на те, що діти за батька не відповідають.

Варто зауважити, що боротися є за що: фахівець-будівельник «на око» оцінив вартість проведених земельних робіт і робіт зі спорудження підпірних гранітних стін, які знадобилися для зміцнення крутого берега, над яким височіє будинок, у три мільйони доларів. І це не враховуючи самого будинку, височенного паркану, дорогої системи комунікацій, елітних рослин, пляжу, басейну, корту тощо. До речі, у колекції рослин Царьова виявилася і рідкісна секвоя з червоною деревиною, природним ареалом зростання якої є Тихоокеанське узбережжя Північної Америки.

Втім переселенці аж ніяк не жадають проживати в шикарному маєтку. Вони хочуть повернутися у свої будинки, а поки це неможливо - підшукати собі більш підходящі умови для проживання, оскільки не маючи власного автомобіля, дістатися до школи чи магазину з будинку Царьова, що стоїть на відшибі, проблематично, та й проживати по три-чотири людини в одній кімнаті, при цьому сплачуючи по 900 гривень з сім'ї тільки за газ, навіть переселенцям, які мають роботу, досить накладно. Однак поки що іншого вибору в них немає, оскільки у Дніпропетровській області, тільки за офіційними даними, налічується понад 80 тисяч вимушених переселенців з Донбасу, і проблема в цій прифронтовій області з орендою житла відчувається особливо гостро.

«Світити» обличчя перед пресою переселенці, які проживають у маєтку Царьова, не стали, побоюючись за своїх родичів, які залишилися там, де зараз орудує цей адепт «русского мира».

У будинку крім чотирьох надземних житлових є ще два підземні поверхи, на яких розміщені тренажерний зал, сауна, більярдна.

Територія маєтку Царьова становить близько 10 га із садом, городом з елітними сортами ягід, овочів і фруктів, а також виноградниками.



Внизу, біля мальовничого берега річки Дніпро, облаштований пляж із причалом, а також елінг і дров'яна лазня. Також недалеко від будинку розташований тир, у якому вправлялися у стрільбі з бойової зброї, яку влітку вилучили з будинку правоохоронці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme