Із сексистського посібника прибрали гриф МОН

Із посібника "Сімейні цінності для учнів 8-9 класів", наповненого гендерними стереотипами на час перевірки вилучили гриф МОН "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах
Depo.Життя
31 жовтня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua

Як зазначає Depo.ua, Про це "Українській правді. Життя" повідомила співавторка посібника та працівниця Інституту модернізації змісту освіти, який рекомендував видання, Леся Корецька.

Начальниця відділу неформальної та інформальної освіти дітей Інституту наголосила: "Концептуальних засад даний посібник не заперечує. У посібнику наголошено, що є рівність жінки і чоловіка, але рівність у різності – є чоловіки, а є жінки".

За словами Корецької, у методичці є спірні погляди, проте є і засадничі моменти, з якими не варто сперечатися.

"Я не вважаю, що уявлення про те, що жінка – це берегиня, застарілі. Я не можу сказати, що берегиня – це лайливе слово".

"Жінка сперечається, але сперечається вона по-жіночому. Деякі моменти з цього посібника будуть переглянуті і прибрані. Ми не хотіли принижувати гідність жінок. Я – жінка, яка займає керівну посаду, і для мене це принципово, щоб жінки поводили себе гідно, щоб вони проявляли свої найкращі жіночі якості. І навіть якщо вони сперечаються з чоловіками, то по-жіночому. Поряд зі справжньою жінкою чоловік ніколи не буде лаятися. Зі справжньою жінкою чоловік повинен відчувати себе джентльменом. На цьому потрібно виховувати наших майбутніх чоловіків і жінок", – пояснила свою позицію Корецька.

Також співавторка посібника пояснила, що у зв'язку із резонансною реакцією суспільства з приводу видання, його додатково аналізуватимуть.

"Зараз із нього тимчасово зняли гриф "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах". Експертна комісія та фахівці ще раз аналізуватимуть видання, щоб надалі таких ситуацій не виникало", – сказала Корецька.

"У нас дійсно гендерно чутливе суспільство. Ми це врахуємо", – додала вона.

Також, за словами Корецької, комісія МОН переглядатиме тільки той посібник, який є у вільному доступі та викликав загальне обурення. Про решту матеріалів, рекомендованих у листі МОН до департаментів освіти – не йдеться.

Нагадаємо, суспільство обурив посібник до нового факультативного курсу МОН "Сімейні цінності", в якому зазначається, що завдання жінки полягає в тому, щоб подобатися чоловікові, подавати чай і готувати їжу. 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя