Італія вимагає від Франції видати "свинцевого бойовика"

Італія офіційно попросила Францію видати колишнього лівого бойовика, який діяв упродовж так званих "свинцевих сімдесятих" в Італії

Про це оголосило італійське міністерство юстиції, передає Depo.ua із посиланням на Reuters.

Так, віце-прем'єр Італії Маттео Сальвіні минулого місяця закликав президента Франції Еммануеля Макрона видати лівих бойовиків, які десятиліттями приховувалися у Франції, щоб уникнути відбування покарання в Італії.

"Сьогодні переговори між міністерствами юстиції Франції та Італії ведуться стосовно понад 15 справ", - заявив представник міністерства юстиції Франції, додавши, що Італія направила офіційний запит про екстрадицію одного бойовика минулого тижня.

Представник міністерства повідомив також, що він очікує на другий запит у найближчі дні, і що в середу, 13 лютого, відбудеться зустріч для обговорення вимог Італії.

Нагадаємо, сотні людей були вбиті у результаті вибухів, вбивств і вуличних боїв між конкуруючими ультраправими і ультралівими угрупованнями бойовиків в так звані "свинцеві роки" в Італії – період соціальних і політичних заворушень з кінця 1960-х до початку 1980-х років.

Довідка: За даними римської газети La Repubblica, у Франції проживають дев'ять італійських втікачів, в тому числі троє засуджених за участь у викраденні колишнього прем'єр-міністра Італії Альдо Моро в 1978 році.

Колишній президент Франції Франсуа Міттеран розробив так звану "доктрину Міттерана" в середині 1980-х років - політику, яка захищала бойовиків від екстрадиції. Міттеран вважав, що італійська система правосуддя була спрямована проти них. Від доктрини відмовились на початку 2000-х років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Франція