Історія Олекси Довбуша: Чи варто йти на "Легенду Карпат"

На екрани вийшов довгоочікуваний екшн про українського Робіна Гуда, з зірками естради в головних ролях

Історія Олекси Довбуша: Чи варто йти на…

Depo.ua завітав на допрем'єрний показ "Легенди Карпат" в Києві, поспілкувався з акторами, що зіграли головні ролі і подивився фільм.

"Легенда Карпат" - це пригодницька картина, що розповідає про ватажка визвольного руху карпатських опришків Олексу Довбуша та їхнє кохання з сільською красунею Марічкою.

"90-хвилинна стрічка, створена за мотивами легенди про Олексу Довбуша, історія українського Робіна Гуда, який відбирав у багатих, щоб віддавати бідним", - повідомляється на сайті НСКУ.

В головних ролях – лідер гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин і співачка Марія Яремчук. Режисер стрічки - Сергій Скобун, про якого відомо, що він український кінорежисер, продюсер і відомий бізнесмен, власник мережі готелів "Магнат". Закінчив економічний факультет Чернівецького університету. Вперше спробував себе у кіно на Канарських островах, де працював над створенням розважально-психологічної телепередачі "Статус-Кво".

Спершу "Легенду Карпат" анонсували як телесеріал (4-5 серій), підготовка до зйомок почалася восени 2014-го, наступного року відбулися перші зйомки. В серпні 2017-го стало відомо, що замість серіалу створять фільм для кінопрокату.

Кошторис – 66 мільйонів гривень. Виробництвом фільму опікувався продюсерський центр "Магнат-Медіа"

За сюжетом, в часи, коли Карпати ще були рясно вкриті лісами, а Галицькі землі були під владою Речі Посполитої (18 ст.), в простій селянській родині народжується Олекса Довбуш і з дитинства показує себе особливою людиною. Після того, як шляхтичі вбивають його матір, а батька кидають за грати, дитина подається до опришків. Довбуш закохується в селянку Марічку, але батьки віддають красиву дівку заміж за багатого. Марічка тікає в ліс до Довбуша.

Пригодницьке кіно з елементами романтики і вкрапленнями містики. Зйомки відбувалися в українських Карпатах, Вижницьких лісах, Хотинській фортеці і музеї Пирогова, в різні пори року. Тому оку буде чим помилуватися.

Харчишину добре вдаються крупні плани, він достовірно робить серйозне, стривожене або сердите обличчя. Яремчук дуже красива - така як є, без нарощених вій і фіолетових губ. Вони з Харчишиним переконливо відіграють сцени фізичної близькості. Незрозуміло навіть, то вони такі хороші актори чи їм просто подобається.

Для обох це, до речі, перші кіноролі в житті (Харчишин має досвід гри в театрі), і таке враження, що не тільки для них. Всі актори безперечно дуже стараються, але інколи здається, що це – телеадаптація п'єси про українських повстанців.

Хоча, якщо враховувати, що спершу "Легенду Карпат" знімали як телевізійний серіал, багато чого стає зрозумілим.

Знову ж таки – чому всі постійно в вишиванках? Зрозуміло, коли дійство відбувається в церкві. Але жінки в цьому фільмі в нарядних вишиванках, інколи ще й в коралях, пораються по господарству, приймають пологи. Чоловіки розмовляють лозунгами, з яких можна було б зібрати буклет "100 золотих статусів для аватарки". Мотивація деяких персонажів незрозуміла. Довбуш збирає собі команду, ходять по людях. От прийшов до коваля і кличе його іти з ними. Відбувається розмова такого плану:

Довбуш: Я хочу, щоб ти пішов зі мною

Коваль: Ти хочеш, щоб я все покинув тут і пішов із тобою скидати панів?

Добвуш: Ну, так…

Коваль: Добре, пішли

Коваля, до речі, зіграв режисер Сергій Скобун.

Фото: Сергій Ахременко

Переважна більшість персонажів або стовідсотково хороші, або стовідсоткові покидьки. Іноді дуже не вистачає гумору, побутових сцен та й взагалі чогось такого життєвого, теплого, не парадного і не на показ. Деякі актори немов навпаки щосили намагаються не бути природніми.

Все це надає подіям певної штучності. Хоча на виконавцях головних ролей зарано ставити хрест – дозволимо собі висловити припущення, що час і досвід, досвідчені талановиті напарники і режисери зможуть виростити з них видатних акторів. Харчишин, до речі, вже зайнятий в зйомках другого свого фільму. Це буде комедія, повний метр.

Є й цікаві моменти, наприклад – маловідомий звичай з випробуванням чотирма каменями, прямо таки парад старовинних строїв, як сільських так і "шляхти". Про дещо не будемо писати, щоб не робити спойлерів. В цілому, особливо для дітей старше 12 років, яким корисно знайомитися з біографіями видатних постатей української історії, це кіно буде корисним і навіть цікавим.

Якщо вам сподобалися "Гіркі жнива" і "Століття Якова", подобається гурт "Друга ріка" і творчість Марії Яремчук, то сміливо ідіть й на це кіно, не будете розчаровані, швидше за все.

Фото: прес-служба MULTIPLEX в SkyMall

Виконавиця головної жіночої ролі Марія Яремчук розповіла Depo.ua, що її батько – Назарій Яремчук знімався в "Червоній руті" коли йому теж було 23 роки і в тих самих місцях.

"На тій же вулиці і я відчувала підтримку завдяки цьому! Не було страху вдарити в бруд лицем, чи амбіцій зробити щось ще краще за батька. Це не було викликом для мене. Я відчувала тільки інтерес до того, чим я ще ніколи не займалася, - розповідає Яремчук. - Хоча зніматися в фільмі про таку видатну людину як Олекса Добвуш - це велика відповідальність. Я, звісно, знала легенди про Довбуша, адже зростала в Карпатах, але не настільки детально".

- Ви в житті уявляєте себе поряд з такою людиною, як Довбуш?

- Звісно. Валера дуже добре підходить під цей образ, бо він рокер, а рокер – це чоловік з яким хочеться втекти кудись на байку. Як на мене, Валера і характером на Довбуша трохи схожий, бо в ньому також багато протесту. Всі дівчата люблять небезпечних хлопців

- Кого б ви могли назвати сучасним Олексою Довбушем?

- Не знаю… Не вистачає таких героїв, особливо нам, особливо в Україні, саме зараз. Таких борців за справедливість, які мали б не тільки амбіції, а й дісно прагнули служити людям. Я навіть не знаю, кого назвати, мабуть тільки в кіно зараз такі є.

Фото: прес-служба MULTIPLEX в SkyMall

В свою чергу Валерій Харчишин повідомив Depo.ua, що з відомих нині людей він міг би порівняти з Олексою Довбушем героїв АТО

"Кожен воїн, який повертається з АТО – герой, він вижив, вистояв. Якщо говорити саме про роль лідера, то таких героїв нам наразі не вистачає. Зараз був би дуже в нагоді такий рішучий герой, якого люблять люди і який об'єднає націю", - вважає він.

- Методи Довбуша на свій час були адекватними. Як їх можна адаптувати під наші часи?

- Зараз він би звісно не бігав з барткою і не відбирав майно у олігархів. Хоча…. (сміється).

- Чим ви поділилися з Довбушем, які свої риси йому дали?

- Ми знімали легенду, тому ставка була не на історичні події. Ми хотіли розкрити образ, в який я, може, трохи сумнівів привніс. Бо я завжди маю сумніви: бити чи не бити, вбити чи не вбити… Ніхто ж достеменно тепер не знає, яким був Довбуш, і чим більше часу минає, тим більше народжується легенд.

- А ви могли би жити як ваш персонаж?

- Щодо цього в мене і є великі сумніви, які, мабуть, відобразилися на тому образі, який я прагнув показати. Не знаю точно... В якихось батальних сценах я щиро вірив в те, що роблю. Я бив, вбивав і мені здавалося, що я вчиняв правильно.

Crogan Filmworks повідомляє, що права на "Легенду Карпат" було продано у Південну Корею, там він вийшов під назвою "라스트 로빈후드" (Останній Робін Гуд). Крім цього, стрічка має вийти в кінопрокат на батьківщині Робіна Гуда у Великій Британії.

В травні 2017-го, у рамках 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю презентували трейлер і фрагмент екшн-фільму "Легенда Карпат".

В той же час, стало відомо, що в Україні зніматиметься ще одна стрічка про Олексу Довбуша. 22-го грудня Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією "Пронто Фільм" контракт про надання державної фінансової підтримки повнометражному художньому фільму "Довбуш". Проект цієї картини став переможцем 10-го конкурсного відбору Держкіно у секції ігрових тематичних фільмів. Режисером картини є знаний український кінематографіст, автор фільму "Поводир", Олесь Санін. Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 65 млн грн, при загальній вартості виробництва 86 млн 679 тис. 294 грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme