Історія на тарілці: Як страва Будди стала новим трендом

Боули щільно осіли в українській культурі харчування. Їх універсальність дивує, а їсти цю страву можуть вегетаріанці, прихильники здорового способу життя і гурмани

Історія на тарілці: Як страва Будди стал…
Фото: Pexels

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ділиться не лише рецептами смачних страв, а й цікавими фактами про них. 

Що таке боули і звідки вони взялися

боул з лососем

Слово боул пішло від назви посуду - глибокої тарілки, в якій вміщається чимало їжі. Власне, головний концепт страви-боулу схожий. У мисці подається різна їжа, але кожного інгредієнту - потроху.  

За легендою, така традиція з'явилася завдяки Будді, і страву навіть називають "чашею Будди". Мовляв, пророк харчувався з такої глибокої миски, в яку усі охочі подавали їжу. Здебільшого Будду слухали бідняки, тому їжу він споживав просту. Такий підхід до харчування забезпечив запас сил, енергії та здоров'я. 

Глобальній моді на боули вже п'ять років, хоча в Україні страва популярна не так вже й давно. Вважається, що боулами зацікавилися через зростання аудиторії Instagram. Різнокольорові страви у круглих тарілках виглядають красиво і тому ефектно прикрашають сторінки фотоблогів. 

Втім, історики кулінарії пов'язують популярність боулів ще й з культурними та соціально-політичними тенденціями. Адже якщо у першій половині XX століття пропагувалася статусність, відокремленість середнього класу і аристократизм, а страви подавали на великій кількості різних тарілок, потім людство захопив мікс стилів та культур, проклюнулася цікавість до фольклору, способу життя простих людей. Відповідно, розмаїті страви у круглих мисках стали відображенням такого світогляду. 

Зокрема, у 60-х на вулицях Сан-Франциско громадські активісти пригощали перехожих наїдками.

"Гаряча тушківка, стиглі томати, свіжі фрукти. Принесіть миску і ложку до перехрестя на вулиці Ешбері ... Це безкоштовно, тому що це ваше", - цитує давній слоган qz.com

боул з сиром

Хоча особливих канонів та обмежень для приготування боулу немає, боул повинен бути збалансованим і містити усі необхідні організму речовини. Тому зазвичай компонують зелень, овочі, злаки (ячмінь, кіноа, дикий рис, кускус, кукурудза), рослинні джерела омега-кислот (авокадо, насіння льону, кунжут) та білків (яйця, риба, морепродукти, птиця). 

Як варіант, боул може містити злакові та фрукти. 

боул

Боул з куркою і авокадо: як приготувати

боули

ІНГРЕДІЄНТИ

(на одну порцію)

- Куряче філе (100 г);

- Перепелині яйця (2 шт.);

- Авокадо (1/5 шт.);

- Салат (1/5 пучка);

- Помідори чері (5 шт);

- Грейпфрут (1/3 шт);

- Олія з насіння льону. 

ЯК ПРИГОТУВАТИ

- Промити і відварити куряче філе протягом 20 хв;

- Відварити, очистити і розрізати навпіл перепелині яйця;

- Нарізати авокадо, помідори, грейпфрут;

- Порвати листи салату;

- Злегка скропити олією. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme