Історія на тарілці: Як приготувати вінегерет

Вінегрет – страва, знайома нам усім з дитинства. Хтось готує його із солоними або свіжими огврками, хтось – із м'ясом чи морепродуктам, дехто залишає класичний овочевий варіант. Але звідки ця страва узялася?

Історія на тарілці: Як приготувати вінег…
Фото: Depositphotos

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і про те, як так сталося, що вони з'явилися.

Історія салату Вінегрет

Салати з суміші буряка, картоплі та інших продуктів були типові в XIX столітті для більшості північноєвропейських кухонь. Точна країна походження страви невідома, втім історики схиляються до  Німеччини або Скандинавії. Достовірно відомо лишень одне: у 1845 році в Англійській кухонній книзі опублікували рецепт шведського салату з оселедцем, який водночас нагадує і вінігрет, і оселедець під шубою. Там були відварені картопля і буряк, терте яблуко, яєчний білок, і  оселедець, а заправляли усе це олією, розтеритим жовтком, а також додавали сметану та оцет.  

А наш варіант вінігрету – це адаптований до довколишнніх реалій і продуктів салат, інігрідієнти в якому варіюються від родини до родини та незмінно місятять квашені продукти – і це вже суто українська традиція.

Назва ж "вінегрет" мігрувала до нас з Росії. Про це розповідають кілька історій. В одній з них фігурує французький кухар при дворі  Олександра I, який побачив, що його місцеві колеги заправляють страву з овочів оцтом, і здивовано гукнув: "Vinaigre?" (з французької це слово перекладається як оцет). Кухарі французької не знали, і на вигук іноземця просто покивали головами, мовляв, так, саме він, вінегрет.  

За ще однією версією, салат подали російській цариці Єкатерині 2, а та поморщилася, відвернулася, і сказала щось на кшталт "Фі, не грето!". І так "фінегрето" трансформувався у вінегрет.

Та російський рецепт в Україні не прижився. Замість оселедця у нас почали додавати квашені огірки та капусту, яких завжди було доволі, а картоплю часто замінювали бобовими – горошком або ж квасолею. Згодом активно почали додавати і картоплю, та бобові зі складу вінегерту нікуди не зникли.

Рецепт класичного вінегрету

рецепт вінегрету
Фото: Depositphotos

Інгрідієнти дял приготування вінегрету:

  • Буряк – 500 гр.
  • Морква – 300 гр.
  • Картопля – 400 гр.
  • Квашена капуста – 200 гр.
  • Солоні огірки – 200 гр.
  • Цибуля ріпчаста – 2 шт.
  • Консервований зелений горошок – 200 гр. (або варена квасоля)
  • Сіль і перець за смаком
  • Олія рослинна – 5 ст. ложок
  • Оцет 3% - 1 ст. ложка

Як приготувати класичний вінегрет

Буряк, моркву та картоплю потрібно відварити до готовності. Солити овочі при цьому не треба. Готовність перевіряйте виделкою або ножем – якщо прибори легко входять у овочі, вони готові. Після цього їх варто очистити від шкірки.

Після того як овочі трохи остигли, наріжте їх кубиками.  До відварених овочів додайте також нашинковану кубиками цибулю та солоні огірки.  А перед тим, як додавати у вінігрет капусту, варто вичавити з неї сік.

Коли всі інгрідієнти нашинковані, додайте останній компонент – зелений горошок або квасолю.

Для заправки салату змішайте у невеликій посудинні оцет та масло, посоліть та поперчіть суміш за смаком. Зважайте на те, що солі не потрібно надто багато: у вашому салаті вже присутні квашена капуста та солоні огірки. Після того, як заправка готова, додайте її до салату та ретельно перемішайте.

Готовий вінегерет варто поставити в холодильник на 1-2 години перед подачею. Смачного!

Калорійність вінегрету

калорійність вінегрету який з скибками хлібу
Фото: Depositphotos

Калорійність вінегрету  залежить від його складу, який постійно варіюється, та кількості доданої до салату картоплі та олії, адже це найбільш небезпечні для гарної фігури інгрідієнти.

Так, у 100 г вінегрету з картоплею та соняшниковою олією приблизно 103 ккал. Якщо не використовувати ані масло, ані картоплю, то калорійність салату можна знизити до 35-40 ккал на 100 г.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme