Історія на тарілці: Рецепт печива з передбаченням

Певне, кожен хоч раз у своєму житті стикався із печивом з передбаченнями (або ж шоколадками із надихаючими цитатами). Але звідки взялася ця традиція, і чи дійсно вона походить із Китаю?

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Історія на тарілці: Рецепт печива з пере…
Фото: Shutterstock

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і про те, як так сталося, що вони з'явилися.

Існує кілька версій походження печива з передбаченнями. Основна з них бере свій початок з китайської династії Мін. У ті часи люди дарували один одному так звані "місячні пряники" з таємними посланнями. Деякі дослідники вважають, що "печиво щастя" родом з Японії - ласощі схожої форми раніше були популярні в районі Кіото. 

У США схожий "китайський десерт" приїхав в кінці XIX століття, за часів каліфорнійської "золотої лихоманки", а вже звідти розповсюдився по світу.

Достеменно сказати, хто винайшов печиво з передбаченнями у тому вигляді, у якому ми знаємо його сьогодні, неможливо. Втім, з впевненістю можна стверджувати, що це печиво  не емігрувало у США у вигляді знайомих нам ласощів із папірцями всередині. Ця версія продукту є результатом злиття японської і китайської культур на теренах США.

Цікаво також, що печиво з передбаченнями – здебільшого американський феномен. У 1990-х роках Wonton Food спробувала вийти на китайський ринок, але зазнала невдачі. Китайці, для яких продукт виявився незнайомим, постійно з'їдали папірці з прогнозом. Американці ж, за даними досліджень, часто залишають печиво нез'їденим після прочитання передбачення (близько 25% споживачів).

На думку експертів, пояснення – у новітній історії Китаю. У 1950-1960 роках комуністичний уряд регулював навіть те, що китайці їдять. Внаслідок "реформ" людям подекуди не вистачало звичайнісінького рису. Тож через кілька десятиліть печиво з передбаченнями сприйняли як незрозумілий та непотрібний "продукт розкоші". Навіть сьогодні, коли економіка Китаю розвивається шаленими темпами, печиво з передбаченнями у Китаї не є популярним.

І хоча печиво з передбаченнями не має за собою жодної містичної складової,  це чудовий спосіб урізноманітнити частування і підняти настрій як собі, так і гостям. А головне – його зовсім не важко зробити вдома.

Рецепт печива з передбаченням

печиво з передбаченням
Фото: Shutterstock

Для печива вам знадобляться:

  • 250 г вершкового масла або маргарину,
  • 2 склянки борошна,
  • 2 ст. ложки сметани,
  • 2 ст. ложки оцту,
  • 2 жовтки,
  • 2 білки,
  • ¾ склянки цукру.
  • Порізаний на невеликі клаптики аркуш паперу із передбаченнями

Спосіб приготування печива з передбаченням

Масло порубати ножем, додати сметану, оцет, жовтки, все перемішати;

Всипати борошно, замісити тісто і поставити на 1 годину в холодильник.

Потім розкачати охолоджене тісто завтовшки не більш 0.5 см, змастити збитими з цукром білками, розрізати на трикутники з гострим кутом.

У центр такого трикутника покласти гадальний інгредієнт і скачати у вигляді рогаликів або ж своєрідних зігнутих вареників.

Випікати на пергаментному папері при температурі 180 градусів 20-25 хвилин.

Перед вживанням розламати і оглянути паперову начинку.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme