Історія на тарілці: Печиво із 13 дірками, яке хрустить та може замінити хліб

Крекер – вид печива, який може зберігатися місяцями і смакує навіть після тривалого зберігання 

Журналіст відділу «Життя»
Історія на тарілці: Печиво із 13 дірками…
Фото: Pixabay

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і про те, як сталося, що вони з'явилися.

Крекер - сухе, пористе, крихке, солонувате печиво, яку готують з пшеничного борошна і жиру на дріжджах. Як правило, має бульбашкову поверхню і пористу, тендітну структуру. Крім борошна, жиру і дріжджів, в залежності від сорту додаються хімічні розпушувачі, молоко, меланж, цукор, кмин та інші продукти.

Історія появи крекеру: Печиво із 13 дірками, яке тріщить 

крекер і сир

 

Крекери родом з Англії. Для тих, хто дотримується суворих дієт, крекер успішно заміняє хліб, економні господині роблять з сухим печивом бутерброди, канапе, додають його до салатів.

Крекер - дитя галет, їхній найбільш калорійний варіант. У 1792 році свіжий вигляд хлібців представив світу пекар Джон Персон з Массачусетсу, назвавши його морським печивом. Як і галети, які з'явилися в результаті кулінарного експерименту з борошна і води, без жодних інших добавок, пекар просто спік затяжне печиво. Зовсім випадково вийшов крекер, коли у 1801 році англійський пекар, Джозі Бент, перетримав галети в печі. Підгоріле печиво видавало звук потрісканого хліба, за що і було тут же названо крекером, оскільки англійське слово"crack" означає "тріщати".

У Північній Америці цей вид печива з'явився десь в середині XVIII століття. Його ім'я утворилося від англійського звуконаслідувального дієслова "tо crack" - "розтріскуватися". У США існувала навіть така думка, що в правильному крекері дірочок має бути рівно 13, що відповідала кількості перших, які увійшли в державу штатів. Але даний факт довести не вдалося, так що правильніше було б сказати, що кількість дірочок і їхнє розташування на крекері залежать тільки від розміру печива.

крекер

Крекери швидко стали популярними, а їхню сухість гідно оцінили військові. Таке печиво було зручно брати в походи, і незабаром воно стало незамінним при формуванні солдатських пайків. Крекери, звичайно, полюбили моряки, вживаючи їх укупі з рибною юшкою. Калорійне і легке печиво, корисне і дуже ситне, замінювало собою звичний хліб, крекери відмінно зберігалося, завдяки чому їх можна було транспортувати на досить тривалі відстані. Але перші крекери ще не були солоними, при їх створенні використовували лише два основних інгредієнти - воду і борошно, а сіль в тісто британці стали додавати вже значно пізніше.

 

Сучасні крекери відрізняються різноманітністю, їм надають різні смакові якості за допомогою харчових добавок. У солоні традиційні крекери заведено додавати сир і розмарин, смажену цибулю, прованські трави і насіння льону, кунжут і кмин, відомі й інші варіанти крекерів.

крекер фото

У ХХ столітті з'явилися і солодкі крекери, що називаються "індійськими", а в таке печиво для поліпшення смакових властивостей нерідко додають мед і цукор, шматочки сухофруктів і горіхи. В останні роки з'явилися рецепти крекерів з картоплею і сиром, обсмажених в рослинній олії, але вони сильно відрізняються від традиційного англійського сухого печива.

Хрусткі солоні крекери: Як легко приготувати печиво вдома

крекер

 

Складові:

  • Пшеничне борошно 2 склянки
  • Сіль ¼ чайної ложки
  • Молоко 1 стакан
  • Вершкове масло 2 столові ложки

Приготування:

  1. Розігріти духовку до 150 градусів.
  2. Масло порубати з борошном і сіллю.
  3. Постійно помішуючи, додати молоко.
  4. Замісити тісто.
  5. Розділити його на 2-3 частини.
  6. Розкачати кожну частину в тонкий лист.
  7. Використовуючи гострий ніж, розрізати тісто на крекери.
  8. Зробити отвори на кожному крекері виделкою.
  9. Викласти готове печиво на деко.
  10. Випікати в духовці 15-20 хвилин.

Нагадаємо, раніше Depo.ua ділився історією появи ромової бабки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme