Історія на тарілці: Чому жульєн - це зовсім не жульєн


Жульєн - знайома усім нам з дитинства страва з грибами, цибулею та м’ясом, яку нерідко подають до новорічного столу. Але слово "жульєн" історично немає жодного стосунку до звичної нам закуски

Історія на тарілці: Чому жульєн - це зов…

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і про те, як сталося, що вони з'явилися.

Слово "жульєн" з’явилося у Франції близько 300 років тому. Щоправда, тоді у нього не було нічого спільного із звичною нам теплою закускою - так називали спосіб нарізки овочів (коренеплоди - тонкою соломкою, цибулю і  томати - тонкими кільцями). Вважалося, що саме так продукти найкраще зберігатимуть смак, аромат і більшість корисних властивостей. За однією з версій, спосіб назвали жульєном через співзвучність назві французького літнього місяця juillet – липень, коли з’являються перші овочі. За іншою - що так звали кухаря, який вигадав цей спосіб нарізки. 

Рецепт приготування поступово вийшов за межі Франції, а нарізати таким чином стали не лише овочі, а й м’ясо, рибу, гриби.

Зрештою на наших теренах "жульєном" почали називати гарячу закуску з м’яса та грибів  (або ж з морепродуктів) під сирною скоринкою. У Франції ж аналогічна страва називається "кокот". Кокот традиційно подають у маленьких порційних формочках з ручкою -  кокотницях.

Подавати жульєн до столу слід гарячим. Кокотницю ставлять на тарілку, вкриту серветкою, а їсти жульєн слід маленькою ложкою.

Ми пропонуємо вам кілька рецептів жульєну: один більш звичний - із куркою, грибами та шинкою. Інший - із морепродуктами. 

Жульєн із куркою, шинкою та грибами

Картинки по запросу жульен с грибами

Що потрібно:

Куряче філе  - 1 шт ; гриби - 200 г; копчена шинка - 200 г; цибуля - 2 шт; сметана - 100 г; борошно - 1 ст. л .; м'який сир - 100 г, бульон (грибний або м’ясний) - ) 0,5 л.

Як готувати:

Куряче філе відварити до напівготовності у злегка підсоленій воді із травами. 

Цибулю і гриби нашаткувати, пасерувати 10 хвилин.

Додати борошно і м'ясо, смажити протягом 5 хвилин.

Перекласти у форму, горщики або ж коккотниці. Залити водою або бульйоном, влити сметану. Тушкувати протягом 15 хвилин.

Посипати тертим сиром. Зняти з вогню (вийняти з печі), щойно сир розплавиться.

Жульєн із креветками та мідіями

Що потрібно: 

200 г великих креветок, 200 г м’яса  мідій, 200 г вершків (20-26% жирності), 4- 6 ст.л. жирної сметани, 2 середні цибулини, 1 ч.л. борошна (якщо ви любите густий соус, 30 г вершкового масла, тертий сир.

Як готувати:

Дрібно шинковану цибулю смажити на вершковому маслі до прозорості. Додати борошно, сметану, вершки, сіль, перець, перемішати все до однорідного стану і тушкувати 1 хв. Додати очищені креветки і мідії, згасити ще 2-3 хв. (Тільки для того, щоб соус повністю обволок морепродукти).

Викласти морепродукти з соусом у кокотниці, посипати сиром і запікати у духовій шафі ще 5-7 хв. Готово!

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme