Історія на тарілці: Як смачно відсвяткувати Міжнародний день пасти

Пастою смакували ще у часи Цицерона, наразі ж страва є однією з найпопулярніших у світі

Історія на тарілці: Як смачно відсвяткув…

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і цікаві факти про них.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день пасти - тож саме про цю страву наша історія.

Отже, за авторство дійства Італія і досі сперечається з Китаєм. За версією прибічників азіатської теорії, рецепт борошняних виробів завіз у Європу Марко Поло, повернувшись із мандрівки до Китаю у 1292. Натомість їхні опоненти стверджують, що пасту італійці наминали і раніше, просто мандрівник здивував своїх співвітчизників фактом, що у далекій Східній країні теж знайомі з культурою приготування макаронів.

Звісно, європейська версія перемагає, адже згадки про пасту є ще у працях Цицерона і Горація, які описували страви з борошна, зварені у солоній воді. Недаремно слово pasta запозичили з італійського "тісто", а те у свою чергу походить з давньогрецького pastos - "солоний".

У 1000 році нашої ери придворний кухар Мартіно Корно видав книжку "Про кулінарне мистецтво виготовлення сицилійських макаронів".

Більшість істориків сходяться на думці, що люди готують макарони і справді давно, навіть сушити порубане тісто на сонці для тривалого зберігання вміли вже у ХІІІ столітті.

Але справжня пастолихоманка почалася після XVI століття, коли у Європі набули популярності томати, а кухарі закупилися різальними і сушильними апаратами для приготування макаронів.

У 1740-му з легкої руки генуезця Паоло Адамі у Венеції з'явилася перша фабрика макаронних виробів. Підприємець ділився секретами з іншими працівниками, які пізніше започаткували свої підприємства.

В Україні макарони з'явилися за часів Петра I. Тоді Російська імперія активно розвивала міжнародні зв'язки, і от, італійські судобудівники поділилися з іноземними партнерами макаронним секретом ситного і смачного обіду.

Першу макаронну фабрику у нашій країні запустили в Одесі наприкінці XVIII століття. А от у Києві на фабричний рівень виробництво макаронів вийшло лише у 1914-му.

Наразі людство не втрачає інтересу до макаронних страв, які швидко готуються і дозволяють скільки завгодно фантазувати. Так, щороку у світі з'їдається близько 13 млн тонн пасти. Найбільші пастоїди - італійці, які жують смаколик зі швидкістю 26 кг/рік.

У свято макаронів пропонуємо приготувати пасту балоньєзе - одну з найпопулярніших макаронних варіацій.

ІНГРЕДІЄНТИ

- 300 г пасти;
- 1 головка цибулі;
- 1 стебло селери;
- 1 морква;
- 200 г яловичого фаршу;
- 200 г свинячого фаршу;
- 300 г томатів і 200 мл томатного соку;
- 3 зубчики часнику.

ЯК ПРИГОТУВАТИ

- Обсмажуємо нарізані цибулю, селеру і моркву до м'якості.

- Тушкуємо м'ясо, доки не підрум'яниться (близько 7хв).

- Варимо спагетті в підсоленій воді.

- Змішуємо м'ясо з овочами, додаємо помідори з соком і варимо на повільному вогні 50 хвилин. У самому кінці додаємо часник.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme