Історія на тарілці: Як модний макарон став найулюбленішим десертом королів

Легка структура, неземний смак та безліч кольорів – усе це про один із найпопулярніших смаколиків у світі 

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Історія на тарілці: Як модний макарон ст…
Фото: Pixabay

Depo.ua продовжує рубрику "Історія на тарілці", в якій ми розповідатимемо не лише рецепти страв, але і цікаві факти про них.

Що таке макарон

макарон

Макарон - це французький кондитерський виріб з яєчних білків, цукрової пудри, цукрового піску, меленого мигдалю і харчових барвників. Зазвичай робиться у формі печива; між двома шарами кладуть крем (ганаш).

Назва походить від слова ammaccare (італ. Maccarone / maccherone) — "розбити, розчавити".

Готовий виріб м'який, з гладкою поверхнею, тане в роті. Бувають різноманітних смаків.

Від королівського двору до МакДональдз: історія появи тістечка макарон та їхня популярність

тістечко макарон

За однією з версій, вони народилися у Венеції в епоху Відродження, а через деякий час з'явилися у Франції завдяки Катерині Медичі, яка на своє весілля з королем Генріхом II привезла до Франції італійського кондитера.

Також існує легенда про двох черниць. Сестри Маргарита і Марі-Елізабет придумали десерт, щоб перехитрити суворі монастирські дієтичні правила, за що були прозвані "сестри Макарон".

Саме у Франції макарон знайшли свою справжню популярність.

Макарон - це особлива віха у французькій кулінарії, тому саме зображення цього смаколика можна зустріти приблизно скрізь - на плакатах, картинах і навіть одязі.

Пам'ятайте, що їла Марія-Антуанетта в однойменному фільмі Софії Копполи? Так, це були макарон, виготовлені для фільму відомим кондитерським будинком Ladurée.

Тістечка стали настільки популярними, що наразі їх продають навіть у МакДональдзі.

Цікаво, що французька компанія Boudoir de Marie-Antoinette може доставити макарон із Франції. Компанія зберігає традиції і бажання створювати макаруни такими, якими обожнювала їх Марія-Антуанетта в XVIII столітті.

Як виглядають макарон

Відмінною рисою макаронів є величезна колірна розмаїтість - жовті, молочні, рожеві, фіолетові, блакитні, зелені, червоні і навіть чорні. Всі барвники, що використовуються для приготування якісного французького десерту, неодмінно повинні бути натуральними.

Смакова різноманітність також велика: мигдальні, шоколадні, кавові, фісташкові, полуничні, малинові, лимонні, квіткові, лавандові і навіть із сиром.

Як приготувати макарон: легкий рецепт

макарон як готувати

Інгредієнти на 5 порцій:

Начинка:

  • цукор 200 г
  • вершкове масло 75 г
  • шоколад білий 250 г
  • вершки 33-35% 650 мл

Макарон:

  • мигдалеве борошно 550 г
  • цукрова пудра 1 кг 125 гр
  • цукор білий 250 г
  • яєчні білки 600 г
  • какао-порошок 125 г

Приготування:

1. Яєчні білки витримати при кімнатній температурі 3-4 дні без кришки.

2 Хороше мигдальне борошно. Якщо ви готуєте його самі, то раджу мигдаль після бланшування і очищення потримати в морозильній камері, а потім молотити у кавомолці малими дозами. Дуже акуратно, інакше отримаєте мигдалеву пасту. Молоти бажано більше, ніж плануєте, після просіювання великі шматочки відійдуть. Отримане борошно просіяти, великі шматочки відокремити і зважувати для випічки тільки просіяне дрібне борошно. Це потрібно зробити за 2-3 дні до випічки. Але якщо є можливість, то купіть мигдалеве борошно вже готове.

3. Цукрову пудру з мигдалем обов'язково ще раз просіяти після змішування і ще раз після просушування в духовці.

4. Білки для збивання обов'язково повинні бути кімнатної температури. Холодні білки збиваються швидше і не встигають набрати потрібну кількість повітря для хорошого підйому. Білки важливо не перебити, інакше пухирці повітря будуть лопатися і макарон замість того, щоб рости будуть опадати і тріскатися. Білки після збивання повинні бути щільними, але водночас м'якими.

5. Перед випічкою обов'язково кілька разів вдарити листом об стіл, щоб з печива вийшло повітря і витримати їх при кімнатній температурі не менше 30 хвилин для утворення скоринки. Це можна легко перевірити. Коли ви торкаєтеся нігтем до поверхні, то вона пружинить, а не прилипає. Тому всі фахівці однозначно рекомендують випікати їх при сухій погоді.

6. Ганаш для начинки приготувати заздалегідь і витримати в холодильнику.

7. Після випічки макарон потрібно витримати 7-8 годин, а потім начиняти.

8. Смак макаронів розкривається повністю, коли вони полежать кілька днів в холодильнику. А зберігати їх можна в морозилці, дістаючи за 20-30 хвилин до їжі.

Раніше Depo.ua повідомляв, звідки взялися манти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme