Історія фото: З Авдіївки з любов'ю

Фото, на якому тендітна дівчина зшиває на машинці величезне синьо-жовте полотно, що займає в її квартирі все вільне місце, стало хітом – за добу його перепостили більше тисячі разів

Depo.ua продовжує розповідати про те, за яких обставин були зроблені фотографії з України, які викликали резонанс в соцмережах.

Дівчину на фото звати Ангеліна Шостак і шиє вона стяг, який буде запущено на День прапора України в небі над Авдіївкою, на повітряних кульках. Якщо все вийде, він полетить на окуповану терористами територію. Нагадає донеччанам, що Україна – поряд і пам'ятає про них.

"До мене звернулись волонтери, які це організовують, з проханням пошити прапор. Вони запитали, скільки це буде коштувати, але коли я почула, що гроші на цей прапор, гелій та кульки збирали люди з окупованих територій, які зараз проживають там, або виїхали, я зголосилася пошити безкоштовно. Нехай це буде мій вклад", - розповіла Ангеліна журналісту Depo.ua

На прапор площиною 120 м.кв. пішло сім кілограмів тканини. Робота над ним тривала близько чотирьох днів, найважче було пошити і пришити 47 петельок, до яких кріпитимуться повітряні кульки – це була дуже кропітка робота. Та й шити стяг довжиною 20 метрів і шириною шість метрів на маленькому столику – це був справжній виклик.

Саме до Ангеліни волонтери звернулися, бо знали – з початку війни вона шиє прапори для атовців.

"Чому саме прапори? Я родом з Краматорська, чоловік – з Донецька, ми знаємо, що таке окупація, - пояснює вона. - В 2014 році, 30 березня нам побили автівку в центрі Донецька за маленький синьо-жовтий прапорець. Після окупації, коли 5 липня звільнили Краматорськ, ми прийняли для себе рішення шити за свій кошт прапори і дарувати їх на блок-постах бійцям для підняття бойового настрою".

Крім прапорів Ангеліна шиє балаклави, сувеніри, плете браслети, робить енергетичні суміші для атовців. Шиття стало її розрадою після того як 9 років тому дівчина подолала страшну хворобу, а з початком війни воно стало ще й способом допомагати іншим.

Величезний стяг, зшитий нею, полетить в небо 23 серпня. Організатори подали заявку до Книги рекордів України, бо це буде найбільший прапор України, піднятий в повітря за допомогою повітряних кульок в зоні проведення ООС. Ангеліна пояснює - до цього, можливо, в Україні великі стяги в небо і підіймали, але на території ООС такого ще точно не було.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна