Історія фото: як боєць опинився в ополонці з прапором і кулеметом

Виявилося, що в усьому, як воно зазвичай і буває, винні ватники, бо таке саме фото, але без прапора стало хітом їхніх соцмереж

Історія фото: як боєць опинився в ополон…

Журналісти Depo.ua поспілкувалися головним героєм цієї світлини, кулеметником батальону ім. Кульчицького Вадимом Яценюком.

Світлину було зроблено майже рік тому, на Водохреща, в селищі Євсуг на Луганщині.

"Ми з товаришами боролися з застудними захворюваннями, систематично купаючись в ополонці, і якось вирішили зробити фото. Робили декілька "фотосесій", враховуючи, що світлину без прапора сепари скопіювали і використали для своєї пропаганди (видавали Вадима за свого бійця, - ред), довелось зробити версію зі стягом", - розповідає він.

Закаляється Вадим ще зі студентських років. Ранньою весною в гуртожитку НАУ вимикали гарячу воду, плюс до цього в кімнатах були такі протяги, що студенти почувалися немов в аеродинамічній трубі.

"Тоді я і прийняв для себе таке радикальне рішення", - каже він.

Загартовування увійшло в Яценюка в звичку, яку і на війні не полишав. Більш того – залучив до моржування побратимів: він і ще трійко бійців пірнали в ополонку щоранку, ще кілька приєднувалися час від часу, а на Водохрещу в крижаній воді купалася більша частина підрозділу. Багато хто – перший раз у житті. Пірнали і навіть не матюкалися, бо свято ж.

"Хоча зазвичай доводилося від товаришів чути, яка водичка мокра", - сміється Вадим.

Зате ті, хто не лінувався, отримали бонус – всю зиму не малу клопоту із застудами.

Наразі Вадим вже на дембелі. До війни працював інженером, але тепер вирішив пов'язати життя із військом. Вищу освіту має, влітку закінчив чотиримісячні офіцерські курси (є така програма для учасників АТО, аналог військової кафедри) і тепер, як він сам каже, поки не вирішвив де себе прилаштувати. Освітній напрямок в нього був – артилерія.

Тож, шановні отці-командири, якщо комусь треба бойовий морж, ви ще маєте шанси.

Як почати моржування. Ексклюзивні поради від Вадима Яценюка

Спочатку призвичаїтися потрібно. Спробуйте контрастний душ (хоча я загартовування в душі не дуже люблю), бажано щодня.

Коли відчуєте, що можете в річку зайти, то пробуйте. Тільки візьміть великий рушник, чи навіть два, щоб добряче потім розтертися, килимок чи каремат, щоб ставати, коли роздягаєтеся/вдягаєтеся, та в'єтнамки, щоб раптом не наступити на щось.

Швидко заходити не потрібно. Треба повільно, але рішуче, і бажано на глибину по пояс (щоб часом судома не схопила), і потім просто присісти. Бажано пірнати з головою, але не перші рази, щоб організм звик.

Зайти, пірнути і вийти. Потім добре розтертися, особливо голову, якщо вона мокра. Візьміть капелюха  із собою, навіть якщо не мочили голову, щоб потім не було холодно (організм же втрачає тепло у воді). Одяг краще брати зручний, такий, що його легко знімати/надягати. Ну і купальник, хоча більшість моржів пірнають без одежі. У них це в порядку речей, я й сам не вдягаюся (просто зайва процедура одягання/скидання мокрого одягу, що забирає час).

І ще - перші рази бажано купатися з кимось, або там, де є люди (грає роль психологічний фактор, що ти не один лізеш в ту холодну воду, і значно простіше це робити).

Читайте також в рубриці "Історія фото": 

 Козак із бандурою. Перезавантаження

Чому боєць заплітає їй косу та що було після цього

 Той самий боєць АТО з іграшками: стало відомо, кому насправді він їх віз

 Той самий "каратель" з цукерками

Баба Катя з автоматом 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme