Історія дня: Як Януковича яйце здолало

Рівно 12 років тому на тодішнього прем'єра і кандидата у президенти України Віктора Януковича було вчинено "яєчний замах"
Depo.Життя
24 вересня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Історія дня: Як Януковича яйце здолало
Історія дня: Як Януковича яйце здолало

Тоді Янукович вирушив у Івано-Франківськ, аби поговорити зі студентами Прикарпатського університету ім. Стефаника. Дружньої розмови не вийшло - щойно ошатно вбраний політик ступив з автобусу на франківську землю, як почав падати. Свідки події злякалися за здоров'я чиновника, але, виявилося, даремно. Винуватцем раптового недомагання стало яйце, кинуте франківським студентом Дмитром Романюком. 

Януковича відвезли в лікарню, а його соратники спробували врятувати ситуацію - переконати всіх, що у чоловіка летіли ще й інші, набагато важчі предмети. Втім, свідків було багато, падіння зафіксували на відео, тож ідея не спрацювала. Інцидент буквально обвалив рейтинг політика...

Курйозна історія зразу ж обросла чутками, які згодом підтвердили люди з оточення Януковича. Так, Тарас Чорновіл, який керував президентською кампанією кандидата, розповів, що в той день на нього і справді планували вчинити замах. Але не справжній, а інсценований. 

Мовляв, супернику Януковича Віктору Ющенку в той час співчував увесь світ через важку хворобу, яка залишила слід на обличчі політика. Самого ж Януковича підозрювали в тому, що саме він отруїв суперника.

І от, політтехнологи вирішили відправити до лікарні і другого кандидата.

За задумом, мали стріляти чи то холостими кулями, чи то звичайними, але втрапити у бронежилет. Для Януковича вже забронювали VIP-операційну... А от вчинку студента, звісно ж, не передбачили. Логічно, що відчувши удар, Янукович почав падати.

Хоча на Романюка завели кримінальну справу, пізніше Янукович "великодушно" помилував студента. Адже метання яєць - практика міжнародна, і серйозно за неї карати - означало б ще більше обурити суспільство.

Сам Романюк впевнений, Янукович так "розщедрився", бо зрештою програв президентські вибори. Інакше - сидіти йому за гратами цілі чотири роки. 

Активіст закінчив виш і розпочав кар'єру, а позаминулого літа очолив департамент євроінтерграції та розвитку туризму ІФ ОДА.

Цікаво, що  зв'язка Янукович-яйце міцно закріпилася у свідомості ворогів і прихильників. Так, у 2013-му тодішнього президента зобразили на великій писанці. У найкращих традиціях підлабузництва - великого і в центрі, як верховне божество. 

Історія дня: Як Януковича яйце здолало - фото 1

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя