Історія дня: Ісус Христос, якому виповнилося 85 років

12 жовтня 1931 рокі на горі Корковаду в Ріо-де-Жанейро побудували найбільшу в світі статую Іісуса Христа, яка і досі "обіймає" людство
Depo.Життя
12 жовтня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Історія дня: Ісус Христос, якому виповнилося 85 років
Історія дня: Ісус Христос, якому виповнилося 85 років

Ідею встановлення великої статуї на горі Корковаду було вперше висловлено в середині 1850-х років, коли католицький священик Педру Марія Босс попросив у принцеси Ізабели фінансування, щоб побудувати статую великого ченця.

Принцеса Ізабелла відмовила.

Вдруге проект великої статуї на горі був запропонований в 1921 році, вважається що його висловив єпископ Ріо-де-Жанейро. Єпархія організувала подію під назвою Semana do Monumento ("Тиждень Пам'ятника"), щоб зібрати пожертвування. Проекти "статуї Христа" включали великий християнський хрест, статую Ісуса з глобусом в руці, і п'єдестал, що символізував би світ. В результаті була вибрана статуя Христа-спасителя із розкритими руками.

Історія дня: Іісус Христос, якому виповнилося 85 років - фото 1

Проект статуї був складений бразильським інженером Ейтором да Сілва Коста, її спорудження було проведено під керівництвом Поля Ландовського, французького скульптора польського походження. Група інженерів і техніків розглянула пропозицію Ландовського і прийняла рішення побудувати структуру з залізобетону (інженерний проект був створений Альбертом Какоутом) замість запропонованої спочатку сталі, як матеріалу, що більше відповідає структурі хрестоподібної статуї.

Історія дня: Іісус Христос, якому виповнилося 85 років - фото 2

Технології Бразилії не дозволяли виконати більшу частину робіт по реалізації такого проекту, тому всі деталі створювалися у Франції, звідки благополучно доставлялися до Бразилії і залізницею піднімалися на місце установки. Від закінчення залізниці до самої статуї була побудована доріжка з 220 ступенів.

Всередині цокольного приміщення монумента знаходиться каплиця.

Історія дня: Іісус Христос, якому виповнилося 85 років - фото 3

Спорудження монументу зайняло п'ять років — з 1926 по 1931 року — і 12 жовтня 1931 року статую було відкрито. Вартість пам'ятника склала 250 тисяч доларів США. Статуя має розмір 39,6 м заввишки (розмах рук 28 метрів), важить 1145 тонн, і знаходиться на вершині 710-метрової гори Корковаду в національному парку ліс Тіжука.

Історія дня: Іісус Христос, якому виповнилося 85 років - фото 4

7 червня 2007 року Христа-Спасителя було включено до списку Семи нових чудес світу в списку, складеному швейцарською компанією The New Open World Corporation.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя