UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Іранські вчені порахували, скільки хворих на коронавірус втрачають нюх

Згідно з новим дослідженням, лише двоє з п'яти пацієнтів скаржилися на низьку чутливість до запахів
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на результати досліджень, опубліковані в оглядовій статті в журналі Nature.

Відповідно до одного з недавніх досліджень, близько 41% пацієнтів з діагностованим коронавірусом заявили про зникнення нюху.

Друге, більш вузьке дослідження під керівництвом Шими Мойн з Інституту фундаментальних досліджень в Тегерані, Іран було направлене на тестування за допомогою ідентифікації запахів. Так, учасники, які ще не знали, що у них підтверджено коронавірус, повинні були нюхати різні запахи. 96% учасників мали деяку нюхову дисфункцію, і 18% мали повну втрату запаху (інакше відому як аносмія)

"Зазвичай ці пацієнти кажуть, що вони раптово втратили нюх", – говорить Мойн.

І часто дисфункція є єдиним симптомом COVID-19, який люди реєструють, припускаючи, що цей феномен відділений від викликаної вірусом закладеності носа.

Деякі дослідники кажуть, що втрата запаху повинна використовуватися як діагностичний тест для COVID-19. Ще одне дослідження показало, що зміни сприйняття запаху або смаку є найкращим маркером поширення інфекції, ніж інші показники, зафіксовані урядами, такі як прибуття до лікарні після нещасних випадків і відділення невідкладної допомоги.

Хоча ці механізми до кінця не вивчені, існує загальна думка, що втрата запаху відбувається, коли коронавірус вражає клітини, що підтримують нейрони в носі.

Нагадаємо, 8 грудня 2020 року головний лікар одного з діагностичних центрів Львова Тарас Жиравецький заявив, що втрата нюху клінічно для лікарів не має значення.

Читайте також: Тести нюху, захисний спрей та протиковідні гроші: Що нового науковці дізналися про коронавірус

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme