Інтернет-шахраї тероризують росіян секс-шантажем

Користувачі соціальних мереж на Росії стають жертвами секс-шантажу
Depo.Життя
24 жовтня 2016 13:11
ФОТО: depo.ua

У спровокованих на інтимні переписки людей вимагають грошей за нерозголошення цих даних, передає Depo.ua  з посиланням на "КоммерсантЪ".

Так, громадський діяч, співзасновник "Проект W: мережа взаємодопомоги жінок" Олена Попова отримала лист, згідно з яким в мережі "ВКонтакте" з'явився новий вид шахрайства: дівчат "розводять" на особисту переписку, часом на інтимні фотографії і відео. Потім у жертв вимагають гроші, а в разі відмови анкети публікуються на спеціальному сайті, і матеріал розсилається по повному списку друзів на сторінці.

Сайт, як стверджується, нібито викриває жінок, готових надавати інтимні послуги за гроші. На порталі викладені фотографії близько 200 жінок.

Як пише видання, аналогічний сайт створений і для чоловіків.

"Описаний вид злочинів, що отримав назву sextortion, активно почав розвиватися три-чотири роки тому на Філіппінах", - повідомив представник управління До МВС Росії Олександр Вураско.

За його словами, жертвами філіппінських шахраїв ставали жителі США і Європи. У 2016 році активність зловмисників спостерігається в Кот-д'Івуарі та в Марокко.

Вураско додав, що sextortion масово прийшов в Росію на початку 2015 року. Торік затримали кілька таких злочинних груп, їх жертвами в основному були чоловіки.

Інтимні матеріали можуть потрапити шахраям і через злом сховища даних, прив'язаного до компанії Apple ID або аккаунту Google.

За словами адвоката Іллі Рейзера, якщо персональні атаки на "хмари" зірок нерідко влаштовують одинаки, іноді скривджені шанувальники, то зламом акаунтів простих громадян займаються організовані групи.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя