Instagram та Facebook не працюють: Усе про глобальний збій та відновлення роботи соцмереж

3 липня у світі стався масштабний збій у соцмережах Instagram та Facebook, наслідки якого деякі користувачі відчувають і сьогодні 

Depo.ua розповідає, що сталося, і як йдуть справи з відновленням роботи соцмереж.

Instagram та Facebook не працюють: Хронологія та географія збою 

Ресурс Downdetector, що моніторить стан різних ресурсів, 3 липня підтвердив проблеми з соціальними мережами на території Європи, західного узбережжя США, Південної Америки, а також Малайзії та Індонезії.

Карта збоїв виглядала таким чином:

82% користувачів скаржилися на проблеми з відображенням стрічки Facebook, проблеми із завантаженням фото або відео, а 9% - на проблеми з відкриттям веб-сторінки соцмережі. Та ж ситуація з Instagram. Більше того, месенджери WhatsApp і Facebook Messenger не у всіх користувачів працюють коректно: повідомлення з вкладеними картинками не відображаються.

Попри те, що Instagram, Facebook та WhatsApp є окремими соціальними мережами,  зараз вони здебільшого використовують спільну архітектуру і взаємопов'язані, що підсилює управлінський контроль над іншими платформами, про що попереджав співзасновник Facebook Кріс Х'юз, передає "Сегодня".

Instagram та Facebook не працюють: Причини збою 

Facebook дав коментар виданню Mashable про причини збою в соцмережах.

"Під час однієї з наших операцій з технічного обслуговування ми випадково викликали проблему, яка заблокувала користувачам можливість завантажувати і переглядати фотографії та відео. Ми оперативно працюємо над тим, щоб якомога швидше виправити ситуацію", - заявило керівництво соцмережі.

Центральне розвідувальне управління США жартівливо прокоментувало збій в роботі Instagram. Зокрема, на своїй сторінці в Twitter ЦРУ порадило користувачам "спробувати вимкнути і ввімкнути" соцмережу.

"Так, у нас теж проблеми з Instagram. Ні, це не через нас. Ні, ми не можемо відремонтувати ваш Instagram. А ви пробували його вимкнути і ввімкнути?" - йдеться в повідомленні.

Instagram та Facebook: Коли усунуть технічні проблеми та соцмережі запрацюють на повну

Вночі 4 липня у соцмережах повідомили про рішення проблем, які призвели до збоїв в роботі соціальних мереж.
 
"Раніше деякі люди і компанії зіткнулися зі складнощами із завантаженням або відправкою зображень, відео та інших файлів в наших додатках. Проблема була вирішена, і ми повинні були повернутися на 100% для всіх. Приносимо вибачення за можливі незручності", - повідомила прес-служба Facebook в Twitter.

У Instagram також повідомили про усунення проблем.

Попри райдужні прогнози та заяви про усунення проблем, більшість користувачів і зараз, 4 липня, відчувають проблеми у роботі з Facebook та Instagram. 

Основні проблеми - повільність завантаження стрічки та фото у Facebook та проблеми із завантаженням фото та відео у Instagram.

Про проблеми свідчить і ця інфографіка:

Керівництво соцмережі обіцяє поліпшити роботу додатків вже найближчим часом. 

Нагадаємо, у Facebook й Instagram стався глобальний збій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна