Індекс пива, кави та рівень щастя: міста України та світу у цифрах

Місця, в яких бокал пива дешевший, люди щасливіші, а життя – веселіше

Індекс пива, кави та рівень щастя: міста…

Depo.ua на основі показників сервісу Nomadlist розповідає, де "трава зеленіша" ніж в Україні, і де - навпаки

Nomadlist - це аналітичний сервіс, який дозволяє вдумливо обирати місця для подорожей і порівнювати найпопулярніші міста світу по ряду показників: від вартості бокалу пива до безпеки, від якості  життя до забезпеченості міста безкоштовним Wi-Fi, від свободи слова до толерантності. І українські міста теж є у цьому рейтингу.

Україна, Львів

Отже, за оцінками сервісу, у Львові наразі ідеальна погода (29° C), якість повітря - хороша, середня швидкість інтернету коливається в межах 17 Мб/сек.

Вартість життя для місцевого жителя оцінюється у $295 на місяць (близько 8 тис. грн), вартість життя для експату (людини, яка тимчасово мешкає у країні, громадянином якої не є) оцінюється у $525 на місяць (майже 14 тис. грн).

Бокал пива у Львові обійдеться у $1,13 (близько 30 грн), маленька філіжанка кави вартуватиме $0,79 (близько 20 грн), а пляшечка 0,3 Coca-Cola - $0,38 (близько 11 грн).

Безпеку у місті ресурс оцінив на 3 із 5 балів, рівень щастя – як поганий, а мир по всім доступним містам в Україні знаходиться на позначці мінімум через війну із Росією.

Україна, Київ

Для жителів Києва і туристів міста сервіс поставив відмінні від Львова оцінки: життя для місцевого жителя оцінили у $602 (майже 16 тисяч гривень) на місяць, для експата - у $1066 (близько 29 тис. грн) на місяць. "Індекс" пива, кави і кока-коли тут коливається у межах $0.94, $1.13 та $0.76 відповідно. Місяць у готелі коштуватиме $587 (близько 15,5 тис.грн).

Погоду оцінюють як "надто спекотну" (31°C), рівень життя - "середній", а швидкість інтернету - у 24 Мб/сек.

Окрім Львова та Києва, на сервісі представлена інформація про Івано-Франківськ, Харків, Кривий Ріг, Дніпро та Одесу. З незначною різницею усі українські міста показують з однієї сторони - дружність до туристів та доступність, з іншої - нетолерантне відношення до представників інших рас та представників ЛГБТ-спільноти. Також усі міста України об'єднала оцінка охорони здоров'я на рівні "погано".

А що ж у інших державах?

Угорщина, Будапешт

Будапешту із погодою "пощастило" ще більше, ніж Києву: зараз температура там тримається на рівні 33°C. За більшістю показників Будапешт нагадав Київ: наприклад, в обох містах, за даними сервісу, активне нічне життя, але погана охорона здоров'я. Свобода слова на високому рівні, а от толерантність - на низькому. Цікаво, що до іноземців, за оцінками сервісу, Україна куди привітніша за Угорщину.

Вартість життя у Будапешті також оцінили на рівні столиці України. Вартість проживання тут для місцевого жителя коштує близько $619 (близько 16 тис. грн) на місяць, для експата  - $1,092 (близько 29 тис. грн.) Бокал пива коштуватиме $1.40 (близько 40 грн), кава - близько 30 грн, кола - близько 25 грн.

Польща, Краків

У Кракові 0,5 пива обійдеться вам у $1,99 (близько 50 грн), чашка кави коштуватиме приблизно 45 грн, а 0,3 Coca-Cola- 23 грн. Місяць проживання для місцевих обходиться в середньому у $736, для експата - у $1209.

У загальному сервіс оцінює Краків як комфортне і безпечне місце, з достатнім рівнем охорони здоров'я, не надто активним нічним життям і середнім рівнем оцінки щастя.

Зазначається, що тут представників ЛГБТ сприймають краще, ніж в Україні, але так само нетолерантні до представників інших рас.

Туніс, Туніс

Туніс б'є переглянуті антирейтинги інтернет-з'єднання: середня його швидкість складає лише 3 Мб/сек. За даними сервісу, проживання тут для місцевих жителів обійдеться у $131 (близько 3,5 тис. грн), для експата - у $478 (близько 12,5 тис. грн).

Бокал пива коштуватиме $2.03 (близько 50 грн, Coca-Cola - $0,34 (9 грн), а кава - $0,27 (близько 7 грн).

Рівень щастя на сайті оцінили як поганий, а почуватися тут більш-менш комфортно ви зможете, якщо ви не представник ЛГБТ і не жінка - рівень толерантності у Тунісі дуже низький. Тим не менш, зазначається, що вцілому місто ставиться до іноземців добре, а безпека ту знаходиться на середньому рівні.

Пусан, Південна Корея

Що дорожче, гонятко кави чи вечеря? Пусан у Південній Кореї, здається, скоро може зрівняти ці позиції, бо "індекс кави" тут коливається у межах $4,39 (близько 120 грн!), а вечеря обійдеться у $5.70 (близько 150 грн).

Тим не менш, вартість проживання для місцевих жителів тут складає $905 (близько 24 тис.грн), для експатів - близько 36 тис. грн. 

Бокал пива обійдеться у $3.40 (близько 90 грн), пляшка коли - у 30 грн.

У місті добре ставляться до іноземців, але на вулиці вам мало чим зможуть допомогти, якщо ви не знаєте корейської: рівень володіння англійською тут дуже низький. До того ж, портал зазначає, що у місті дуже брудне повітря.

Ноттінгем, Велика Британія


Майже ідеальне місто у рейтингу, яке має високі позитивні показники по всім параметрам, окрім одного: тут надто дорого. 

Мінімальна вартість життя на одного місцевого становить $990, на експата - $1742. Готель тут обійдеться в середньому у $175 (близько 4,5 тис. грн) за ніч, вечеря - у $13 (близько 350 грн), кава - у $2,85 (близько 75 грн), а 0,5 пива - у 117 грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme