З київської лікарні №18 через хворих на COVID повиносили тяжких хворих після інсульту. Головлікар все спростовує

У зв'язку з незкоординованими діями Міністерства охорони здоров'я, у 18 клінічній лікарні Києва, за деякими повідомленнями, склалася критична ситуація - важких пацієнтів оперативно виселяють, а персонал не забезпечили засобами індивідуального захисту

З київської лікарні №18 через хворих на…
Фото: ЕРА

Про це Depo.ua повідомив доктор медичних наук, ексзаступник голови МОЗ Валерій Івасюк – колега заввіділенням хірургії закладу Мирослава Криворука, обізнаного із ситуацією. Втім, у лікарні інформацію не підтверджують.

За словами нашого співрозмовника, вчора, у зв’язку з тим, що всі лікарні, визначені для прийняття хворих на Covid вже зайняті та переповнені,  МОЗ вирішило додати до мережі ще два заклади. Зокрема, 18 клінічну лікарню, на базі якої також знаходяться кілька кафедр Київського медичного інституту: акушерства та гінекології, хірургії та кафедра нервових захворювань – тобто, туди мають ходити студенти. До того ж, ця лікарня ніколи профільно не займалася пацієнтами з інфекційними захворюваннями.

"Вчора, вони завезли хворих на Covid-19 у відділення терапії, без жодного попередження. Більш того, у цій лікарні знаходиться центр нейрореабілітації – там лежать тяжкі хворі після інсульту. Їх вчора повиносили. От куди хочете – туди і забирайте. Ніхто нікого нікуди не переводив, не були зарезервовані попередньо місця в інших відділеннях неврології в інших київських лікарнях", – каже пан Валерій.

Він додає, що жодних домовленостей з лікарнею укладено не було. "Якби сказали, що от, нам потрібна ваша територія. Таких-то хворих переводимо у таку-то лікарню, таких-то у таку-то, і так далі. Але такого не було.  Завезли вчора 5 пацієнтів з Covid-19 до терапії, відповідно завозять сьогодні цих пацієнтів до неврології. А оця кафедра нейрореабілітації знаходиться поруч із кафедрою акушерства та гінекології, де жінки народжують дітей, де зараз лежать породіллі. Про будь-які санітарні норми розділення потоків мови не йде – приймальне відділення одне. Це фізично не можна зробити", – каже він.

Також, за його словами, лікарів не забезпечили навіть елементарними засобами індивідуального захисту.

"Забезпечення лікарів будь-якими примітивними засобами індивідуального захисту – хоча б масками та рукавичками, не було здійснено взагалі. Через це лікарі були змушені вчора у пожежному порядку закуповувати це самі собі. Звичайно, цього вкрай недостатньо – мають бути захисні щитки, окуляри, спеціальний захисний костюм.  У зв’язку із цим двоє лікарів звільнилися, інтерни попросилися перевести їх на іншу базу інтернатури, звільняються санітарки, яких і так мало", – каже пан Валерій.

Нагадаємо, як повідомляв Depo.ua, у київській 18-й клінічній лікарні, що напроти Володимирського собору, вчора наказали виписати людей з інсультом і терміново завезли важко хворих на COVID-19

Сам завідувач відділенням хірургії 18 лікарні Мирослав Іванович, на якого і посилається наш попередній співрозмовник,  дану інформацію підтвердив лише частково.

Так, нашу лікарню зараз включили у список тих, хто приймає пацієнтів з COVID. Фактично, корпус №1 буде відведено під надання допомоги їм. Відповідно, потрібно забезпечення для цього, а його поки що немає. Потрібно робити це швидко, бо не буде кому працювати. Я зараз у відпустці, але говрив з колегами про все це. Отака справа. 
Він також дублював тезис про те, що ця лікарня ніколи не спеціалізувалася на інфекційних хворих і поки що до них не пристосована. "Інфекційна лікарня має певні гігієнічні вимоги. Це і окремі входи, і окремі ліфти, і відповідний захист персоналу. Це зараз все швидко потрібно організовувати, поки що цього немає.

Щодо ситуації у відділенні нейрореабілітації, Мирослав Іванович відповідає наступне:
"Я не знаю. Щодо цього варто звернутися до завідуючої відділенням. Там вам дадуть більше інформації".

 

Тим часом виконуюча обов’язки директора 18 лікарні Людмила Василівна Пилипенко вище наведену інформацію спростувала. За її словами, лікарня наразі пацієнтів з COVID не приймає – для цього зараз лише створюються умови.

"Нам дали час, ми проводимо зараз проводимо кисень у всі палати, готуємо повністю відділення для таких пацієнтів. Нас попередили, ніякого форс-мажору немає. Лише коли ми підготуємо відділення, ми почнемо приймати хворих із COVID-19", – каже вона.

Пані Людмила описала, за яким принципом зараз лікарня працює з тими, у кого підозрюють зараження коронавірусом. 

За її словами, є сортувальне відділення, де приймають хворих із підозрою на COVID. Їм роблять відповідні тести. Якщо діагноз підтвердився – відправляють у вже підготовлену визначену лікарню, наприклад, Олександрівську, 9 або 4 лікарні.

"А реабілітаційні хворі – вони у нас як були, так і є на сьогоднішній день. Ніякі відділення ми для цього не звільняємо, не виписуємо нікого заради цього. Лікарня працює повністю – усіх приймаємо і забезпечуємо", – додає вона.

Пані Людмила також зазанчила, що інформація про звільнення лікарів – неправдива. За її словами, останнім часом з лікарні пішов лише один меичний фахівець, якому був незручний графік роботи.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"