Їх назвали "пізлі": В Канаді виявили незвичайних ведмедів

В Канадській полярній провінції у 2006 році побачили незвичайного білого ведмедя, на шерсті якого виднілися бурі відмітини, а морда була нехарактерної форми

Журналіст стрічки новин
Їх назвали "пізлі": В Канаді виявили нез…
Фото: Pixabay

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на видання "Медуза".

Зазначається, що мисливці застрелили ведмедя і аналіз ДНК підтвердив здогадку вчених: це був гібрид білого ведмедя і грізлі.

А у 2010 році в тому ж арктичному регіоні Канади був застрелений ще один ведмідь, який виявився результатом схрещування вже наступного покоління – гібридної матері і батька-грізлі. Ларісса ДеСантіс, палеонтолог і професор біології в Університеті Вандербільта в штаті Теннессі, розповіла, що зміна клімату явно зіграла свою роль в появі подібних гібридів.  Різка зміна погодних умов в заполярній Арктиці, говорить вона, призводить до скорочення площі морських льодів, тобто мисливських угідь білих ведмедів.

З іншого боку, з тієї ж причини території, доступні для грізлі, розширюються на північ. В результаті площі проживання обох видів починають перетинатися. Останнє дослідження ДеСантіс стосується ведмежої дієти і впливу зміни клімату на неї. Білі ведмеді – спеціалізовані хижаки, які полюють на тюленів.

І зникнення спеціалізованих суперхижаків минулого, типу шаблезубих котячих, змушує вчених хвилюватися про долю білих ведмедів, які можуть не встигнути пристосуватися до мінливих умов їх площі проживання. Що менше доступна їхня головна їжа через підвищення температури Арктики, каже ДеСантіс, тим частіше білим ведмедям доводиться шукати альтернативні джерела живлення – в основному в людському смітті.

На відміну від білих ведмедів, грізлі не такі розбірливі в їжі. Їхні шлунки відмінно перетравлять і коріння рослин, і стерво, якщо більш апетитної їжі не знайдеться. Через мінливий клімат в пошуках їжі грізлі заходять далі на північ – де білим ведмедям доводиться конкурувати з ним за все більш дефіцитні джерела їжі, а заодно і при нагоді спаровуватися.

Вчені побоюються, що таке міжвидове схрещування відіб'ється на біорізноманітті, якщо воно призведе до зникнення або заміщення одного з видів. Так, скільки таких гібридів зараз існує в дикій природі, невідомо, каже ДеСантіс, але ясно, що можливостей для такого схрещування у представників двох видів з'являється все більше.

Не можна сказати, що суміш білого ведмедя і грізлі більш життєздатна, ніж представник кожного виду окремо, хоча у неї є і свої переваги: ​​наприклад, щелепи "пізлі" (білий ведмідь по-англійськи polar bear) можуть бути краще пристосовані до пережовування твердої їжі, якої немає в раціоні білих ведмедів – правда, за це доводиться розплачуватися меншою плавучістю.

Відомо, що "пізлі" – далеко не перші міжвидові гібриди, помічені в Арктиці. Наприклад, журнал Nature в 2010 році писав про виявлену в кінці 1980-х на захід від Гренландії суміш білухи і нарвала.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в центрі для ведмедів "Синевир" поселився новий клишоногий мешканець, якого вилучили з готельного комплекс

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme