Ігри для дітей та підлітків: Настільні і безкоштовні

Під час карантину розважати дітей і підлітків можна не тільки завдяки гаджетам та мультфільмам, а й старим та перевіреним способом – грою у настільні ігри

Ігри для дітей та підлітків: Настільні і…

Depo.ua продовжує знайомити вас із іграми, які розрадять дітей і залучать до гри усю родину.

Клінгонські шахи, у які грають популярні герої з серіалів

Круті ігри для великих компаній: Клінгон…

Ця гра являє собою шахи, в яких ігрове поле знаходиться не в одній площині, а на різних рівнях. Зараз гра популярна серед мільйонів фанатів згаданого телесеріалу. Широка громадськість дізналася про клінгонські шахи з сіткому "Теорія Великого вибуху", головні герої якого не тільки грали в неї, але і володіли вигаданою клінгонською мовою.

Як грати у клінгонські шахи

Перш за все слід зазначити, що у світі існує більше сотні різновидів гри у шахи, тому, знаючи інші варіанти, цей вже не здається таким дивакуватим.

Як і зазвичай, для шахів знадобиться два гравці.

Ходи фігур схожі на традиційні шахи. Основна відмінність полягає в тому, що в процесі фігури можуть переміщатися вгору і вниз на будь-яку кількість рівнів в залежності від фігури. При цьому, якщо дивитися зверху, хід повинен виглядати так як і в традиційних шахах.

Ходи робляться як зазвичай з додаванням кількох правил:

• Фігури можуть переміщатися між рівнями

• Фігури повинні переміщатися так, щоб при погляді на дошки зверху (у двовимірної проєкції) вони ходили за правилами звичайних шахів

• При виконанні деяких умов можна замість ходу фігурою змінити положення однієї з маленьких дощок

Уже зараз грати в тривимірні шахи можна на комп'ютері, а також в інтернеті існують групи з навчання цій цікавій грі.

Де придбати клінгонські шахи

На жаль, в Україні важко знайти клінгонські шахи. Наразі набори продаються на e-bay та на китайських сайтах. Проте можна віднайти ці незвичайні шахи у колекціонерів.

Також у цю гру можна грати в інтернеті.

Цікаві факти про клінгонські шахи

Опис тривимірного шахового набору включено в "Зоряний шлях. Технічне керівництво" Франца Йосифа, який винайшов вихідні позиції для гри і короткі додаткові правила. Повний Стандарт правил гри розробив в 1976 році Ендрю Бартмесс (за згодою Йосипа). Надалі Ендрю розширив і допрацював їх.

Творці серіалу не морочилися вигадуванням правил. Вони просто хотіли показати настільну гру, яка виглядала б футуристично. Правда, технічна реалізація підкачала - конструкція трималася настільки погано, що в двох сусідніх сценах в рамках однієї партії взаємне положення дощок могло змінитися.

За задумом авторів серіалу тривимірні шахи повинні були символізувати розширення меж людської свідомості, обумовлене підкоренням космосу. Але справжнє розширення меж свідомості показали фанати, коли написали правила тривимірних шахів. Вийшло настільки круто, що це включили в офіційний збірник матеріалів по цьому всесвіті.

Читайте також: Карантин 2020: Найцікавіші ігри для дітей та підлітків

Настільна гра "Підземелля і дракони", за якою зняли фільм і серіал

Гра, яка з'явилася у 1974 році, Dungeons & Dragons відрізнялася від безлічі інших військових настільних ігор двома факторами: фантастичними персонажами (орки, ельфи, гноми, дракони та інші) і можливістю грати не за сторону конфлікту, а за конкретного персонажа. Гра "Підземелля і дракони" стала праматір'ю безлічі інших подібних настільних рольових ігор, але й досі є найпопулярнішою в світі серед них.

"Підземелля і дракони": Як грати у цю гру

У грі беруть участь ігровий Майстер (усталена калька з англійської — Dungeon Master, DM, Повелитель підземелля) та кілька гравців, зазвичай від 3-х до 6-ти. Для гри необхідні розкреслене поле, мініатюри персонажів та аркуші із записами їхніх характеристик, гральні багатогранники і посібники з правилами. Додатково для наочності можуть використовуватися мініатюрні декорації. Кожен гравець керує діями одного персонажа ігрового світу, переміщуючи його фігурку по "підземеллю" з квадратною розміткою. Повелитель не має власного персонажа в грі, але він діє від імені всіх неігрових персонажів (NPC, Non Player Character), таких як вороги чи помічники. Також він описує сам світ і події, що в ньому відбуваються.

Протягом гри кожен гравець задає дії для свого персонажа, а результати дій визначаються Повелителем відповідно до правил. Випадкові події моделюються киданням грального кубика (дайса). Характеристики та їх зміни записуються на звичайних аркушах паперу, або спеціально попередньо розмічених. Іноді рішення Майстра можуть не відповідати правилам задля сприяння цікавості ігрового сеансу. Це є Золотим правилом Dungeons & Dragons: "DM завжди правий", так званим "свавіллям Повелителів".

Перед початком гри кожен гравець створює персонажа — своє втілення в ігровому світі.

Перш за все, потрібно розуміти, що ця гра не з дешевих. Для ігроманів - це цілий всесвіт. Купуючи набір "Підземелля і дракони", все життя можна докуповувати персонажів, килимки для ігор і таке інше. На жаль, для українців ціна на цю гру - завелика: від 1500 до 3 тисяч гривень. Проте можна постаратися пошукати цю гру на відомому сайті оголошень, адже за кордоном ця гра коштує дешевше.

Також можна придбати не ліцензовану гру, а гру інших виробників. Ціна на таку гру стартує від 600 грн.

Можна замовити на іноземних сайтах чи попросити у того, в кого вона є.

Така гра особливо сподобається фанатам стратегій.

Pictionary - гра "Крокодил" для тих, хто любить малювати

Цю гру кожен з нас неодноразово бачив по телевізору в американських фільмах і телесеріалах. Суть її дуже схожа на наш "Крокодил" - людина повинна показати загадане йому слово, не промовляючи при цьому ні слова. Тільки правила Pictionary дозволяють не тільки спілкуватися жестами, а й малювати на папері.

Попри те, що у гру можна грати без жодних "покупних" матеріалів, відомі фірми розробили спеціальні настільні ігри.

Як грати у Pictionary: Правила гри

У настільну гру Pictionary цікаво грати групою з трьох або більше осіб. Гра включає в себе ігрове поле, фішки, картки, пісочний годинник, і кубик. Іноді до гри можуть додаватися блокноти і олівці, але ви можете використовувати будь-який папір і олівці або навіть невеликі дошки для малювання і маркери.

Розділіться на 2 команди. Ви можете сформувати до 4 команд, але гра цікавіше з меншою кількістю команд. Якщо ви граєте втрьох, то третій гравець може грати за дві команди.

Забезпечте кожну команду всім необхідним для гри. Кожна команда повинна отримати карту з категоріями, папір і олівець (або дошку і маркер). Карта буде підказувати вам, що означають букви на ігровому полі і на карті. Категорії наступні: "Р" (намалювати людину, місце, або тварину), "O" (намалювати предмет), "А" (намалювати дію), "D" (для важких слів), і "AP" (грають всі).

Перед тим, як кинути кубик помістіть ігрове поле і картки зі словами в центрі групи. Поставте фішки на перший квадрат. Так як перший квадрат позначений буквою "Р", то кожна команда повинна намалювати людину, місце, або тварину.

Визначте, хто буде ходити першим, кинувши кубик. Кожна команда кидає кубик один раз, і той, хто переміг, ходить першим.

Переверніть годинник і починайте малювати підказки. Ваша команда повинна, поки ви малюєте, здогадатися протягом хвилини, що зображено на малюнку. Писати цифри або літери не дозволяється. Якщо хто-небудь вгадає слово з картки до того, як закінчиться час, то ви можете кидати кубик, брати іншу карту, і малювати наступне слово. Якщо ваша команда не вгадує слово, то хід переходить іншій команді, яка починає вгадувати своє слово.

Під час малювання забороняється спілкуватися з іншими гравцями в вашій команді. Вам дозволяється тільки малювати. Також не можна писати цифри, букви, або використовувати символ "#".

Малювати повинні все по черзі. Починайте кожен хід не з того, що ви кидаєте кубик, а взявши картку зі словами. Вам дозволяється кидати кубик і рухати фішку тільки тоді, коли ваша команда вгадає слово.

Грайте до тих пір, поки якась команда не дійде до фінішу. На кубику не повинна випадати точна цифра для цього. Якщо ваша команда не вгадає слово, то право гри переходить іншій команді.

Де купити Pictionary та скільки коштує ця гра

Ця гра ще не досить популярна в Україні, тому продається на декількох сайтах. Вона коштує біля 700-900 гривень, у залежності від комплектації та оздоблення. На американських сайтах, таких як eBay, гра коштує не більше 15 доларів.

Проте варто пам'ятати, що за великим бажанням у цю гру можна грати і без спеціального набору.

Стародавня Бочче, в яку грають в Італії та на турецьких курортах

Бочче (в перекл. з іт. Bocce означ. "куля") - це гра з м'ячем, різновид боул-спорту (boules sport), схожа з боулзом і петанком; походять від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі і в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці (де гра відома під назвою bochas), у Венесуелі (bolas criollas), у Бразилії (bocha). Цей вид спорту також дуже популярний в Хорватії (boćanje, bućanje, balote), Словенії (balinanje) та Південній Франції (ліонський боул).

Гра в бочче має давню традицію: в Туреччині було знайдено кам'яні кулі - прототипи бочче, датовані 7000 до н.е. Також в Єгипті були знайдені подібні об'єкти в гробниці (2 тисячоліття до н.е.) Згодом кулі для гри виготовляли зі слонової кістки; вони були дуже дорогі головним чином тому, що вибиралися лише найбільш однорідні слонячі бивні (1 з 50). З винаходом бакеліту кулі для гри в бочче почали виготовляти з цього матеріалу, що зробило цей вид спорту доступнішим.

Гра в м'яч "Бочча" - з одного боку приємне проведення часу, з іншого - вид спорту. Вона посунула до розвитку і поширення відомих сьогодні боулінгу, лауни і петанку. Протягом століть любителі збиралися на вулицях, в садах і парках, щоб поганяти м'яч.

Правила гри Бочче: Кількість гравців

Бочче зазвичай грають на ґрунтовому чи заасфальтованому полі (27 метрів в довжину і від 2,5 до 4 метрів у ширину). Кулі для гри (бочче) можуть бути металеві або пластмасові. На відміну від куль для боулзу, кулі для бочче мають сферичну форму.

Гра відбувається між двома гравцями або двома командами (по два, три або чотири гравці в кожній). Матч розпочинається випадково вибраною стороною, якій надається можливість кинути менший м'яч джек (інші назви - боччіно, палліно) з одного кінця ігрового поля в зону довжиною 5 м, яка закінчується на відстані 2,5 м від дальнього кінця поля. Якщо гравці, що почали гру, два рази не влучають м'ячем в цю зону, інша команда отримує можливість кинути джек у довільно вибрану зону.

Гравець (команда), що влучить джеком у необхідну зону, отримує можливість першим кинути кулю. Як тільки кинули першу кулю, інша сторона також отримує можливість кинути свою першу кулю. Далі хід переходить до команди, куля якої знаходиться далі від джека, і так триває, доки одна з команд не використає всі свої чотири кулі. Тоді друга команда використовує кулі, що залишилися в неї. Підрахунок балів: команді зараховується один бал за кожну кулю, яка знаходиться ближче до джека, ніж найближча до нього куля суперників. Тривалість гри варіюється в залежності від регіону (як правило, до 7-13 балів).

Гравцям дозволяється кидати м'яч в повітрі. Зазвичай цей прийом використовується для того, щоб підштовхнути джек або бочче (кулю) у вигіднішу позицію.

Де і за скільки можна купити Бочче

Ця гра не з дешевих. Проте, купивши набір одного разу, його можна використовувати довгі роки, адже кульки зроблені з міцного матеріалу. До набору входить 6 кульок, кошонет та мірка, які лежать у зручному невеликому чемодані.

В Україні цю гру можна придбати у спортивних магазинах та в інтернеті. Ціна стартує від 600 грн і може доходити до 2 тисяч, у залежності від вигляду кульок та валізки. Адже така гра може стати відмінним подарунком і матиме привабливий вигляд.

Для тих, хто не може дозволити собі таку гру, завжди є сайти, на яких продають такі ігри у стані колишнього вжитку.

Цікаві факти про Бочче

У 80-х роках 20 століття бочча перетворилася на вид спорту.

Гра благотворно впливає на підтримку м'язового тонусу не тільки у здорових людей, але і літніх і хворих з ураженнями опорно-рухової системи. Гра розвиває, підтримує і лікує одночасно.

Першість за популярністю бочче тримає Данія. Тут існує власна федерація, яка об'єднує понад 100 клубів по всій країні.

У Португалії її використовують для реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем, а в 1984 році бочча була включена в програму першого чемпіонату.

Найдовша гра в петанк тривала 27,5 годин.

Близько 2800 доларів коштує набір гри від Шанель.

Кращі місця для гри - міські сквери. Зокрема, в Парижі, Барселоні чи Лондоні Ви неодмінно знайдете піщаний або трав'яний майданчик для петанку. 

"Манчкін" - молодіжна гра для тих, хто обожнює рольові розваги

"Манчкін" - настільна карткова гра, яка пародіює одночасно настільні рольові ігри (такі, як Dungeons & Dragons) і колекційні карткові ігри (як Magic: The Gathering), залишаючись при цьому самостійною грою. Має низку доповнень, кожне на популярну в масовій культурі тему, що урізноманітнюють ігровий процес.

При створенні гра була орієнтована на молодіжну аудиторію, знайому з рольовими іграми. Проте, грати в "Манчкін" можна в будь-якому віці.

Девіз гри — "Вали потвор, хапай скарби, ошукуй друзів" (англ. kill the monsters, steal the treasure, stab your buddy).

Українською мовою оригінальна гра була перекладена та видана видавництвом "Третя Планета" навесні 2013 року.

Що потрібно для гри: Правила "Манчкіна"

Для гри потрібні спеціальні карти, посібник з правилами, гральний кубик, та по десять фішок чи будь-яких інших невеликих однакових предметів для кожного гравця. В "Манчкін" рекомендується грати компанією від трьох до шести осіб.

"Манчкін" умовно зображає подорожі героїв підземеллями, де вони повинні боротися з чудовиськами, здобуваючи скарби, екіпіровку та рівні розвитку. Сенс гри полягає в тому, що кожен прагне досягти десятого рівня. Починають всі з першого, а далі кожен підвищує свої рівні шляхом битв з монстрами, використання спеціальних карт або продаючи екіпіровку. Рівень кожного гравця позначається фішками. Також рівень демонструє бойову силу персонажа, відповідно здатність перемогти в битві. Її модифікують різноманітні карти, наприклад, якщо герой має рівень 4 і бере карту, що дає +1 сили, його сила складатиме 5.

Для гри призначено дві колоди — так звані "двері" і "скарби". Перші переважно позначають ворогів, а другі — винагороду за перемогу над ними. Колоди лежать сорочкою догори і гравці в міру гри беруть їх. Карти гравця діють, коли покладені на стіл і видимі всім іншим. Якщо згідно правил карта не має сили, традиційно її кладуть перпендикулярно до інших. Частину карт можна тримати в руці, не показуючи іншим — у запасі, але на кінець кожного ходу їх має бути не більше п'яти.

Спочатку всі персонажі вважаються людьми тієї ж статі, що й гравець. Згодом, у міру отримання карт рас і класів, вони отримують переваги та обмеження. Деяка екіпіровка доступна лише певним расам, класам і статям.

Задля досягнення комічного ефекту чудовиська незалежно від вигляду називаються потворами, екіпіровка — манатками, також використовуються інші жаргонізми й сленгові слова.

"Манчкін": Де і за скільки придбати цю гру

Придбати "Манчкін" можна як в магазинах книжкових та магазинах іграшок, так і в онлайні. Ціна на гру стартує від 300 грн і може сягати 1500 тисячі гривень за колекційні випуски.

Придбати цю гру можна і на сайтах, де продають використані речі.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme