Ігор Янковський підтримав літній кінотабір для дітей з Донбасу

З березня по серпень цього року професійні кінематографісти, громадські діячі та меценати займалися підготовкою і реалізацією унікального для нашої країни соціального проекту – "Літнього кінотабору миру"
Depo.Життя
15 вересня 2016 10:00
ФОТО: depo.ua

Ігор Янковський підтримав літній кінотабір для дітей з Донбасу - фото 1

Організатори та учасниця "Літнього кінотабору миру"

Його мета - допомогти дітям з прифронтових територій Донбасу та біженцям з окупованих територій впоратися з психологічними травмами через військове протистояння на Донбасі. Ініціатори вибрали для цього універсальну мову кіномистецтва, передає depo.ua.

Підбили підсумки багатообіцяючого проекту його ініціатори: продюсер Ганна Капустіна ("Жовтий автобус"), режисер Лариса Артюгіна (ГО "Новий Донбас") та засновник Благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський, який фінансово підтримав проект.

Ігор Янковський підтримав літній кінотабір для дітей з Донбасу - фото 2

Меценат Ігор Янковський та учасниця табору Софія Лисенко

Завдяки зусиллям організаторів 48 дітей з прифронтових територій Донбасу відпочили на березі Чорного моря, де вони змогли відчути себе в безпеці і відкрили свої почуття та переживання досвідченим психологам. Всього за два тижні їм вдалося не тільки створити повноцінні творчі колективи, а й відзняти самостійно 4 короткометражні фільми.

Ігор Янковський підтримав літній кінотабір для дітей з Донбасу - фото 3

 У розпал знімального процесу

"Фільми, які зняли діти, знаходяться на одному рівні з короткометражними фільмами, представленими на Каннському або Берлінському кінофестивалях. І це стало можливим завдяки зусиллям організаторів та волонтерів "Літнього кінотабору миру". Упевнений, що весь світ повинен знайомитися з Україною саме через роботи її талановитої молоді, що і підштовхнуло мене до підтримки цієї чудової ініціативи. Закликаю інші благодійні фонди, громадські організації та активістів підтримати багатообіцяючий проект", - заявив Ігор Янковський.

Ігор Янковський підтримав літній кінотабір для дітей з Донбасу - фото 4

Учасниця Кінотабору освоює роботу оператора

"Мені б дуже хотілося, щоб більше людей приєднувалося до створення дитячого кіно, щоб інші діти отримали такий же досвід, як і я" - поділилася своїми враженнями юна учасниця кінотабору з Горлівки, Софія Лисенко. Їй вдалося не тільки завести нових друзів, а й знятися в своєму першому короткометражному фільмі, де вона зіграла головну роль.

Раніше в серпні, Благодійний фонд Ігоря Янковського так само профінансував та спільно з "Всеукраїнською організацією у справах вимушених переселенців» організував поїздку 90 дітей-біженців з українських міст зони військового конфлікту в дитячому таборі "ЗМІНА" (Київської області), де вони змогли відпочити і оздоровитися.

Андрій Мазур

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя