Human Rights Watch задоволена "Маршем рівності" у Києві

Правозахисна організація Human Rights Watch позитивно оцінила проведення в Києві 12 червня "Маршу рівності", який проходив на підтримку прав ЛГБТ-спільноти в Україні
Depo.Життя
14 червня 2016 07:18
ФОТО: depo.ua

Про це заявив прес-секретар організації Вольфганг Біттнер, передає depo.ua з посиланням на DW.

"Такий позитивний розвиток ситуації з правами секс-меншин в Україні нас радує, ми дуже його підтримуємо", - сказав він.

Він зазначив, що ЛГБТ парад в Києві відбувся завдяки як внутрішній, так і зовнішній політичній підтримці. Зокрема Біттнер вказав на роль президента Петра Порошенка, який висловився за гей-прайд, Європейського парламенту і окремих євродепутатів.

"З іншого боку це відбулося завдяки зміні законів в Україні", - додав речник HRW, нагадуючи про трудову заборону дискримінації на основі сексуальних уподобань.

Втім, Україні, за його словами, необхідно посилювати захист прав представників ЛГБТ-спільноти.

"Гомофобія залишається великою проблемою в Україні. (…) Більша частина населення дуже критично ставиться до ґеїв. Тому так важливо донести населенню: необхідно гарантувати свободу демонстрацій, свободу думки для ЛГБТ-спільноти. Ці свободи мають бути закріплені законами", - сказав Біттнер.

Він додав, що ставлення суспільства до прав меншин вказує на рівень його демократії.
"Важливо, щоб українські політики і далі підтримували гей-спільноту, а міжнародна спільнота і особливо ЄС і далі тиснули на Україну в цьому питанні", - заявив представник HRW.

Нагадаємо, 12 червня в Києві пройшов "Марш рівності". Участь в ньому взяли кілька сотень людей. Для безпеки учасників були прийняті безпрецедентні заходи: заявлена кількість правоохоронців становило 6.5 тис. чоловік.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя