ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хто такий Алан Чумак: великий екстрасенс чи радянський містифікатор (ФОТО, ВІДЕО)

У Москві 9 жовтня на 83-му році життя відомий цілитель Аллан Чумак, який за радянських часів був головним суперником Анатолія Кашпіровського 

Depo.Життя
10 жовтня 2017 11:00
ФОТО: depo.ua

Старше покоління пам'ятає, завдяки чому прославився маг та цілитель, а ось сучасна молодь лише сміється, коли чує про те, як тисячі радянських людей ставили банки перед екраном телевізора чи просто вірили у те, що їх зцілюють. Depo.ua вирішив згадати, чим займався Алан Чумак, і чому став таким популярним.

ЯК ЧУМАК ІЗ ЖУРНАЛІСТА ПЕРЕТВОРИВСЯ НА МАГА

Портрет Алана Чумака

Алан Чумак народився у Москві. Отримав журналістську освіту і одразу після закінчення інституту почав працювати спортивним коментатором на радянському телебаченні. Завжди прагнув стати популярним та відомим, за свідченням близьких друзів.

Наприкінці 1970-х років під час підготовки викривальних статей про, як він вважав, шарлатанів-цілителів відчув у собі певні здібності, насиченість певною аномальною енергію. Як то кажуть відкрив у собі дар, який вразив радянських людей.

З 1983 року розпочав роботу у НДІ загальної педагогічної психології АПН СРСР. Почав давати приватні сеанси та "зцілювати" людей. згодом став президентом регіонального громадського Фонду сприяння досліджень соціальних та аномальних явищ.

Наприкінці 1980-х і на початку 1990-х років став одним з найвідоміших цілителів у СРСР (пізніше Росії та СНД) завдяки телевізійним сеансам, під час яких "заряджав" за допомогою рук та погляду різні субстанції: воду, креми, мазі тощо.

У 1989-му він вперше постав перед широкою аудиторією в рамках масових оздоровчих сеансів. В цьому ж році почалися його програми по центральному телебаченню, які дуже скоро набули регулярного характеру.

Але радянських людей таким було не здивувати, адже першим такі сеанси почав проводити Анатолій Кашпіровський. Чумак вирішив віднайти свою "фішку", то ж на відміну від суперника-екстрасенса під час телевізійного сеансу зберігав мовчання та не супроводжував свої дії ані єдиним словом.

Подейкують, що до Чумака прихильно ставилася верхівка правлячої партії СРСР, адже він лікував вождів і допомагав їм у плануванні важливих справ. Саме тому, йому дозволяли масово гіпнотизувати радянських людей.

Після прийняття Мінздравом наказа, що обмежував застосування нетрадиційних методів лікування, діяльність Чумака підпала під заборону і на теренах Росії була призупинена.

У 2000 році балотувався у Самарській області на виборах у Державну Думу, одначе набрав трохи більше, як 3 % голосів виборців. Був палким прихильником анексії Криму та вчинків Путіна.

За свою довгу магічну кар'єру видав книжки "Тим, хто вірить в чудо", "Екстрасенс".

До останніх днів Алан Чумакзаймався дослідницькою діяльністю, намагаючись зрозуміти природу свого дару і дару інших екстрсенсів.

БОРОТЬБА ІЗ ЧУМАКОМ, ЯКИЙ ЗАПАТЕНТУВАВ "ЗАРЯДКУ ВОДИ"

Результат пошуку зображень за запитом

Після повалення режиму СРСР більшість науковців почали розвінчувати міфи про Кашпіровського і Чумака, які "лікували" руками. Кругляков Едуард, очільник Комісії Російської Академії Наук по боротьбі з лженаукою та фальсифікацією наукових досліджень, назвав Чумака шарлатаном та присвятив себе доведенню того факту, що Алан ніякий не маг, а звичайний пройдисвіт.

Проте образ Кашпіровського та Чумака так запав у душі людей, що вже на сучасній Росії навіть зняли серіал "Чудотворець", прообразом головного героя якого є чи то Чумак, чи то Кашпіровський.

Результат пошуку зображень за запитом

Чумак заявляв, що Кашпіровський йому не соперник, адже він не який не екстрасенс, а звичайний "естрадний гіпнотизер".

Проте, Чумак виявився хитрішим та винахідливішим за свого суперника. Алан стверджував, що все, що він робить, підтверджено експериментами, запротокольовано. Він навіть мав державний патент на зарядку води, про перенесення біоенергетичної інформації на вологовмістні субстанції.

За словами мага, він заряджав воду не рухами рук, а зовсім по-іншому.

"Ви зрозумійте, справа ж не в тому, махаю я руками або не махаю, дивлюся я на неї пронизливо чи ні. Ви хочете, щоб я її зарядив. Ваше бажання і є закон. Я поєднуюсь з цією водою, стаю нею - і передаю все те, що хочу в неї вкласти", - заявив Алан.

Чумак також запевняв, що першим почав робити телесеанси, проте вони були в архіві та їх не випускали до ефіру, на відміну від Кашпіровського.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя